فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • به تعلیق درآمدن وظیفه 6 مقام فدراسیون فوتبال افغانستان

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  لوی‌ سارنوالی (دادگاه عالی) افغانستان روز یک‌شنبه 9 دسامبر اعلام کرد که وظیفه شش عضو فدراسیون فوتبال این کشور به شمول کرام‌الدین کریم رییس این فدراسیون به حالت تعلیق در آمده است.

  فاضل فضلی مشاور ارشد رییس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توئیترش نوشت، لوی‌سارنوالی وظیفه شش عضو فدراسیون فوتبال به شمول رییس این نهاد را به حالت تعلیق درآورده است.

  این در حالی است که چندین تن از بازیکنان تیم فوتبال زنان افغانستان به شمول خالده پوپلزی کاپیتان سابق این تیم، شبنم مبارز، مینا احمدی و کیلی لیندسی مربی فعلی تیم فوتبال زنان این کشور، این فدراسیون را برای بدرفتاری جنسی علیه زنان متهم کردند.

  خالده پوپلزی مدعی شد، در ماه فبروری 2018 زمانیکه تیم فوتبال زنان افغانستان برای انجام یک مسابقه به اردن سفر داشت، دو تن از اعضای مرد فدراسیون فوتبال این کشور که تیم را در این سفر همرای می‌کردند، با اعضای این تیم بدرفتاری جنسی کردند.

  در پی آن، محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان دستور داد تا بررسی‌ها در این مورد آغاز شود و به این موضوع رسیدگی شود.

  فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) نیز اعلام کرد، اتهامات بدرفتاری جنسی بالای تیم فوتبال زنان افغانستان را بررسی می‌کند اما سیدعلی رضا آقازاده، دبیرکل فدراسیون فوتبال افغانستان، این اتهام‌ها را توطیه‌ خوانده و گفت: «فدراسیون فوتبال افغانستان، تقریبأ دونیم سال پیش او را منحیث منیجر فوتبال بانوان تعیین کرد، زمانی‌که این‌ها برکنار می‌شوند چرا فدراسیون فتبال بد می‌شود؟»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران