فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • لالیگا اسپانیا از مسی افغانستان اعلام حمایت کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  لالیگای اسپانیا به تازگی از مرتضی احمدی، مشهور به مسی کوچک افغانستان اعلام حمایت کرد. این نهاد به زبان فارسی و با نشر یک عکس از مسی کوچک در صفحه فیسبوک‌اش نوشت، دور از خشونت، جنگ، فقر و‌ گرسنگی ما در لالیگا با تمام توان از مرتضی و خانواده‌اش حمایت می‌کنیم.

  به گزارش سایت خبری هشدار افغانستان، مرتضی احمدی، پسر خرد سالی از ولسوالي جاغوري ولايت غزني افغانستان است که اکنون در شهر کابل به دلیل حمله اخیر طالبان به این ولسوالی، آواره شده است. او سه سال پیش با نشر شدن تصاویر مشهور شد. در آن تصاویر دیده می‌شد که مرتضی احمدی، از یک خریطه پلاستکی خط دار برایش لباس ورزشی ساخته و شماره لباس مسی را نیز روی آن نوشته کرده بود.

  او با نوشتن شماره 10 روی پیراهن‌اش، علاقه مندی اش را نسبت به یکی از بزرگ ترین ستاره های فوتبال جهان نشان داد. پس از این رویداد، لیونل مسی، ستاره مشهور فوتبال جهان با مرتضی احمدی در سال 2016 در قطر دیدار کرد. اما پس از دیدار با مسی، مرتضی احمدی با مشکلات زیادی مواجه شد و با خانواده خود به پاکستان فرار کرد.

  این پسربچه کوچک افغان، از یک ماه به این سو در شهر کابل به سر می‌برد. او پس از حمله طالبان، نخست به بامیان فراره کرد و شش شبانه روز را در یک مسجد گذراند. اکنون در کابل آمده و با مشکلات گوناگون روبرو می باشد.

  آن‌چه این کودک را بیشتر رنج می‌دهد می‌گوید که در کنار سایر اسباب بازی اش، پیراهنی که مسی به او هدیه داده بود را نتوانست با خود بیاورد.

  طالبان یک ماه قبل ابتدا از دو نقطه بر مناطق داوود و اوتقول ولسوالی جاغوری ولایت غزنی حمله کردند و حدود دو هفته با نیروهای امنیتی افغان درگیر جنگ شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران