فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اخطار وزیر دفاع افغانستان به طالبان: اگر صلح نکنید، سرکوب خواهید شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی افغانستان به تازگی به گروه طالبان اخطار داد، اگر به مذاکرات صلح حاضر نشوید سرکوب خواهید شد.

  به گزارش منابع خبری کابل، بهرامی تاکید کرد: «اکنون هم آن‌ها (طالبان) تلاش دارند تا پروسۀ صلح را به چالش ببرند. یک سلسله اقدامات و تحرکات نظامی را هم در سراسر کشور داشتند، ولی نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی و در پیشاپیش شان اردوی پرافتخار افغانستان، عملیات های بسیار خوب را راه اندازی کردند».

  قابل ذکر است که حکومت امریکا اخیراً اعلام کرد، واشنگتن در زمینه رسیدن حکومت افغانستان در مذاکرات صلح با طالبان عجله دارد.

  زلمی خلیلزاد، نمانیده ویژه امریکا برای صلح افغانستان روز یکشنبه 2 دسامبر سومین سفرش را برای تأمین صلح و آوردن طالبان به پای میز مذاکرات صلح آغاز کرد و وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد.

  مقام‌های پاکستانی تعهد کردند که اسلام آباد بصورت پایدار از روند صلح افغانستان حمایت می‌کند، چون صلح در کابل به نفع پاکستان است.

  وزارت امور خارجه امریکا با نشر خبرنامه‌ای نوشت، زلمی خلیلزاد بتاریخ دوم دسامبر سفرش را به مقصد کشورهای امارات متحده عربی، پاکستان، افغانستان، روسیه، ازبکستان، ترکمنستان، بلژیک و قطر آغاز کرده و تا تاریخ 20 دسامبر ادامه خواهد داشت.

  زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان روز جمعه 7 دسامبر با مقام‌های روسیه درباره صلح کابل صحبت کرد.

  وزارت امور خارجه روسیه با نشر خبرنامه‌ای نوشت، چگونگی مذاکرات حکومت افغانستان با طالبان یکی از محورهای این نشست بود.

  در این خبرنامه آمده است، این نشست در شهر مسکو پایتخت روسیه صورت گرفت. خلیلزاد با ایگور مورکیولوف، معاون وزارت خارجه روسیه ونیز ضمیر کابلوف، فرستاده ویژه مسکو برای کابل در مورد اوضاع افغانستان گفتگو کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران