.
.
.

جنجال تازه در افغانستان به دنبال ابطال تمامی آرای انتخابات پارلمانی در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شامگاه پنج‌شنبه 6 دسامبر در واکنش به تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی این کشور مبنی به باطل شدن تمامی آرای انتخابات پارلمانی در ولایت کابل اعلام کرد، این یک تصمیم سیاسی است.

به گزارش منابع خبری کابل، کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان روز پنج‌شنبه 6 دسامبر گفت، تمامی آرای انتخابات پارلمانی در ولایت کابل از سوی این کمیسیون باطل است.

اما عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در این زمینه واکنش شدید نشان داده گفت، این تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی یک تصمیم «عجولانه، سیاسی و غیر واقع‌بینانه» است.

صیاد افزود: «تصمیم‌گیری دربارۀ نه تنها مرکزهایی که نسبت به آن‌ها شکایت وجود داشت بلکه در بارۀ تمام آرای کابل، به این معنا است که هر تلاشی که صورت گرفته، قربانی‌هایی که داده شده و مردمی که در وضعیت دشوار امنیتی به پای صندوق‌ها رأی رفتند، آرای آن‌ها نادیده گرفته شود و به آرای آنان احترام نشود».

صیاد ادامه داد: «کمیسیون انتخابات، تصمیم عجولانه، بی‌بنیاد و سیاسی کمیسیون شکایات انتخابات در بارۀ ابطال آرای انتخابات مجلس کابل را شدیدأ رد می‌کند و آن را معاملۀ آرای پاک مردم کابل می‌داند».

قابل ذکر است که انتخابات پارلمانی افغانستان یک و نیم ماه پیش در 32 ولایت این کشور برگزار شد که تا هنوز نتایج ابتدایی تنها 18 ولایت اعلام شده و از نتایج نهایی تاکنون خبری نیست.