.
.
.

برخی از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان از ثبت دارایی‌های‌شان خودداری می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی اعضای مجلس نمایندگان افغانستان در نشست روز چهارشنبه 5 دسامبر با انتقاد از خودداری برخی نمایندگان از ثبت‌ دارایی‌های‌شان، ادعا کردند که معاشات‌شان را از چندماه به اینسو دریافت نکرده‌اند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، برخی از اعضای مجلس نمایندگان این کشور تاکید کردند که تمام اعضای این مجلس مکلف به ثبت دارایی‌های شان و احترام به قانون مصوب مجلس هستند.

عبیدالله بارکزی عضو مجلس نمایندگان افغانستان با قانون‌شکن خواندن این نمایندگان گفت: «هرچند حقوق کارمندان مشرانو جرگه مدت‌ها قبل اجرا شده‌است؛ اما به‌علت خودداری برخی از نمایندگان از ثبت دارایی شان، معاش نمایندگان از چند ماه به اینسو اجرا نشده‌است».

وی تاکید کرد که باید دولت معاشات آن‌عده نمایندگان که دارایی‌های خود را ثبت کرده‌اند اجرا کند؛ چون اکثرشان در خانه‌های کرایی زندگی می‌کنند.

عبیدالله بارکزی در ادامه گفت: «معاشات نمایندگان قانون‌شکن که در طول هشت سال بیشترین غیر حاضری را نیز دارند، باید قطع و خودشان از مجلس منفک شوند».

غلام حسین ناصری عضو دیگر مجلس نمایندگان افغانستان نیز گفت، زورمندانی که در هشت سال معاش دریافت کردند و هیچ کاری برای مردم انجام ندادند، اکنون دارایی‌های خود را ثبت نمی‌کنند.

سال 2017 مجلس نمایندگان افغانستان قانون ثبت‌دارایی مقام‌های عالی رتبه دولتی را در 3 فصل و 16 ماده به تصویب رساند که براساس آن، تمامی کارمندان عالی رتبه‌ دولتی این کشور مکلف‌اند تا دارایی‌های شان را ثبت کنند و همچنین اعضای شورای ملی و کارمندان عالی رتبه‌ دولتی هنگام تصدی وظیفه نمی‌توانند به کارهای دیگر بویژه تجارت، مصروف شوند.