.
.
.

برای اولین‌ بار؛ یک زن در وزارت داخله افغانستان معین تعیین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان امروز چهارشنبه 5 دسامبر اعلام کرد که برای نخستین بار یک زن به عنوان معین پالیسی و استراتژی وزارت امور داخله این کشور تعیین شده است.

شاه حسین مرتضوی در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «در جامعه زن ستيز، زنان در سطح رهبری قرار دارند، زن ستيزی بدل به فرهنگ شده است. تنها طالبان مانع مشاركت زنان در قدرت نيست، در پارلمان كشور نيز به كانديدان زن براي سمت‌های وزارت و عضويت در ستره محكمه حتا زنان رای ندادند. يک بار خانم شكريه باركزی برای رياست پارلمان كانديدا بود از ميان بيش از شصت وكيل زن تنها هفت رای برده بود».

وی در ادامه نوشت: «با تمام چالش‌ها رييس جمهور راه را برای حضور پرنگ زنان در همه بخش‌ها هموار كرده است. زنان كشور اكنون از سفارت افغانستان در امريكا گرفته تا معاونت وزارت داخله، معاونت لوی سارنوالی، وزارت خانه‌ها، معاونت‌ها، رياست‌ها، شاروالی‌ها، معاونت ولايات، ولسوالی و بخش‌های امنيتی و دفاعی حضور دارند».

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد، اين حضور هر روز قوی‌تر و پررنگتر خواهد شد. متاسفانه بعد از اعلام معاونت وزارت داخله شاهد برخی واكنش‌ها در فضای مجازی هستيم، اين واكنش‌ها نشان می‌دهند كه هنوز برخي از هموطنان ظرفيت‌های عظيم خلق شده در بخش منابع بشری را در افغانستان درک نكرده‌اند، بهتر است زود قضاوت نكنيم.

حسنا جلیل معیین جدید پالیسی و استراتژی وزارت امور داخله افغانستان، سند کارشناسی ارشد در رشته اداره و تجارت دارد و پیش از این به حیث سرپرست ریاست تحلیل، ارزیابی و پالیسی وزارت معادن و پترولیم این کشور کار کرده است.