.
.
.

ناتو و امریکا: در دستگیری فرمانده علی پور دست نداریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای امریکایی و ناتو مستقر در افغانستان امروز دوشنبه 26 نوامبر اعلام کردند که این نیروها در زمینه دستگیری فرمانده علی پور دست نداشتند.

براساس گزارش منابع خبری افغانستان، دیو بتلر، سخنگوی نیروهای ناتو در افغانستان گفت، نه نیروهای امریکایی و نه نیروهای حمایت قاطع در دستگیری این فرمانده محلی ارتباط ندارند و امنیت ملی افغانستان این موضوع را تایید می‌کند.

در همین حال، سرور دانش معاون دوم رییس جمهوری افغانستان شامگاه یکشنبه پس از دیدار با معصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی این کشور گفت، موضوع علی پور بزودی و بصورت ریشه‌ای حل خواهد شد.

سرور دانش با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «این قضیه به صورت اساسی و ریشه‌ای در حضورداشت نمایندگان مردم و همکاری ادارات مسئول دولتی و شخص آقای‌ علی‌پور حل و فصل خواهد شد».

قابل ذکر است که فرمانده علی‌پور مشهور به «قوماندان شمشیر» یکی از فرماندهان خیزش مردمی در افغانستان روز یک‌شنبه هفته جاری در شهر کابل از سوی نیروهای امنیت ملی این کشور بازداشت شد.

پس از دستگیری او، صدها نفر در شهر کابل، بامیان و باشندگان هرات شامگاه یکشنبه در شاهراه عمومی هرات – اسلام قلعه تظاهرات کردند و خواهان آزادی او شدند.