.
.
.

دبیرکل ناتو: داعش برای ایجاد خلافت اسلامی در افغانستان تلاش دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو به تازگی طی اظهاراتی اعلام کرد که گروه داعش تلاش دارد تا خلافت اسلامی را در افغانستان ایجاد کند.

به گزارش آریانانیوز افغانستان، استولتنبرگ در نشست گفتگوهای مدیترانه‌ای گفت، داعش، القاعده و دیگر گروه‌های شورشی بزرگترین چالش برای آنها در افغانستان است، اما دروازه همکاری برای دیگر کشورها جهت آوردن ثبات در این کشور باز می‌باشد.

دبیرکل ناتو علاوه کرد: «شاخه خراسان داعش تلاش دارد که دوباره در افغانستان جا پا پیدا کند و یکی از چالش‌های که ما در افغانستان با آن روبرو هستیم داعش و القاعده است. بناءً یکی از دلایل ادامه حضور ما جلوگیری از بازگشت طالبان و ایجاد خلافت توسط داعش است».

او گفت، بهترین گزینه برای مبارزه با هراس افگنان توانمند ساختن نیروی‌های داخلی است. او همچنان از کاهش نیروهای حمایت قاطع وابسته به ناتو در سال آینده میلادی نیز خبر می‌دهد.

دبیر کل ناتو تاکید کرد: «ما تصمیم به کاهش حضور ما در افغانستان گرفته ایم و قرار است 200 سرباز خود را از افغانستان که شامل مردها و زن ها می‌شوند در سال آینده بیرون کنیم؛ اما ما همچنان به تعهد خود برای ثبات در افغانستان باقی خواهیم ماند».