.
.
.

حکومت افغانستان: بحث روی اداره موقت بی‌وقت است جز انتخابات راهی وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان امروز یکشنبه 25 نوامبر در اولین جلسه کمیته اجرایی LOTFA در کابل گفت، بحث کردن در مورد ادارۀ مؤقت بی وقت است و جز انتخابات راه دیگری وجود ندارد.

عبدالله تاکید کرد: «جز انتخابات راه دیگری وجود ندارد. دور زدن انتخابات به نفع کشور و مردم نیست. هر فرد و گروهی که با هر فکری است و می‌خواهد در آیندۀ سیاسی کشور سهیم باشد، وارد پروسه سیاسی شده به مبارزات‌شان بپردازند. این خواست شهروندان کشور است».

عبدالله علاوه کرد: «مردم افغانستان خواهان صلح، امنیت، رفاه و پیشرفت هستند؛ خواستی که حکومت متعهد به برآورده شدن آن است. این‌که جنگ تداوم یافت و صلح محقق نشد، به خاطر جنگ‌طلبی گروه‌های مخالف است. ما امید داریم که صلح برقرار شود؛ صلحی که دست‌آورد مردم، نیروهای امنیتی و حمایت‌های همکاران بین‌المللی است».

رییس اجرایی افغانستان در مورد انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور گفت، تأمین امنیت انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو مسئولیت بزرگی دیگری است که متوجه نیروهای امنیتی می‌باشد و نیروهای امنیتی باید بی‌طرفی‌شان را حفظ کنند.

عبدالله عبدالله در مورد برگزاری اولین جلسه کمیته اجرایی LOTFA گفت: «سال‌های زیاد با مشکلات گوناگون سپری شد. این بار نخست است که کمیتۀ متشکل از نهادهای دولتی افغانستان و کشورهای همکار خارجی و نهادهای بین‌المللی به گونۀ مشترک آغاز به کار کرده‌اند امید است برای بهبود وضع و تأمین امنیت و استقرار عدالت گام‌های عملی و مهمی برداشته شود».

در پایان جلسه کمیته اجرایی LOTFA، لایحه وظایف و پلان کاری سال 2019 این کمیته توسط اعضای آن تایید شد.