.
.
.

معترضان در افغاستان شاهراه بغلان – بلخ را بستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ده‌ها تن از هوداران شماری از نامزدان انتخابات پارلمانی در ولایت بغلان افغانستان امروز یکشنبه 25 نوامبر دست به تظاهرات زدند و شاهراه عمومی بغلان – بلخ را بستند.

به گزارش روزنامه اطلاعات روز افغانستان، محمود حقمل، سخنگوی والی بغلان با تایید این خبر گفت، هواداران شماری از نامزدان معترض که تعداد شان معلوم نیست، در اعتراض به تقلب در انتخابات پارلمانی، شاهراه بغلان – بلخ را مسدود کردند.

در همین حال، کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که در هماهنگی با کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی، به تمامی شکایت‌های نامزدان معترض رسیدگی خواهد شد.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت، تظاهرات مسالمت‌آمیز بر اساس قانون حق مسلم مردم است اما به تمامی شکایت‌ها در هماهنگی با کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی، نمایندگان نامزدان، نمایندگان احزاب و جریان‌های سیاسی و نمایندگان نهادهای ناظر انتخاباتی رسیدگی می‌شود.

تظاهرات در کابل: فرمانده علیپور را آزاد کنید

از سوی دیگر، ده‌ها تن از باشندگان شهر کابل بعد از ظهر امروز یکشنبه به دلیل دستگیری فرمانده علی پور دست به تظاهرات زدند.

فرمانده علی‌پور مشهور به «قوماندان شمشیر» یکی از فرماندهان خیزش مردمی در افغانستان امروز یک‌شنبه در کابل از سوی نیروهای امنیت ملی این کشور بازداشت شد.

فرمانده علی پور از سه سال به این طرف در ساحه جلریز ولایت میدان وردک فعالیت می‌کرد. او مدعی است برای تأمین امنیت در مسیر ولایت‌های مرکزی کار می‌کرد، اما نهادهای امنیتی و دفاعی افغانستان، او را یک فرمانده غیرمسئول عنوان کرده و پیش از این نیز اقدام به دستگیری او کردند اما وی فرار کرده بود.