.
.
.

فرخنده زهرا نادری مشاور ارشد رییس جمهوری افغانستان از مقام‌اش کنار رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرخنده زهرا نادری مشاور ارشد رییس جمهوری افغانستان در امور ملل متحد، امروز یک‌شنبه 25 نوامبر طی یک کنفرانس مطبوعاتی استعفایش را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خامه پرس افغانستان، فرخنده زهرا نادری در مورد دلیل استعفایش چیزی نگفته است.

نادری در این نشست در مورد کارهای انجام شده از یو او در این مقام گفت، یکی از مسوولیت‌ها و اولویت‌های مهم حکومت وحدت ملی این بود تا واحدهای مختلف ملل متحد را که در افغانستان فعالیت می‌کردند و هیچگونه پاسخگویی به حکومت و مردم افغانستان نداشتند، را تحت یک چتر واحد درآورده و برنامه‌های آنها تحت نظارت حکومت افغانستان قرار گیرند.

وی افزود: «این مسئولیت مهم به مشاوریت ارشد ریاست جمهوری در امور ملل متحد سپرده شد تا روی سند پالیسی «ملل متحد واحد» کار کنیم که خوشبختانه توانستیم طی حدود یک سال سند پالیسی ملل متحد را ترتیب و باوجود چالش‌ها و موانع فراوان ادارات ملل متحد را وادار نماییم ازین پالیسی پیروی کنند».

به گفته وی، اکنون 20 واحد ملل متحد تحت یک رهبری زیر چتر «ملل متحد واحد» با برنامه واحد و استراتیژی طولانی مدت برای حکومت و مردم افغانستان، فعالیت می‌کنند.

فرخنده زهرا نادری یکی از مشاورین و افراد نزدیک به رییس جمهوری افغانستان بود، قابل ذکر است که وی در گذشته به عنوان نماینده مردم کابل در پارلمان این کشور ایفای وظیفه کرده است.