.
.
.

افغانستان... بالاخره فرمانده علی پور بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرمانده علی‌پور مشهور به «قوماندان شمشیر» یکی از فرماندهان خیزش مردمی در افغانستان امروز یک‌شنبه 25 نوامبر در کابل بازداشت شده است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، علی‌پور، قبل از ظهر امروز در منطقه «قلعه قاضی» در مربوطات حوزه سیزدهم امنیتی در غرب شهر کابل از سوی نیروهای امنیت ملی این کشور بازداشت شده است.

علی‌پور فرمانده نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی «بهسود» ولایت میدان وردک افغانستان است. نهادهای امنیتی و دفاعی این کشور، او را یک فرمانده غیرمسئول عنوان کرده و پیش از این نیز اقدام به دستگیری او کردند اما وی فرار کرد.

خبرگزاری ‌های افغانستان می‌نویسند، نزدیک به دو ماه پیش، زمانی که علی پور سفری به ولسوالی «لعل و سرجنگل» ولایت غور داشت، نیروهای امنیتی افغان اقدام به بازداشت او کردند که با مقاومت باشندگان محل روبرو شدند و علی پور توانست که از محل فرار کند.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله افغانستان، چندی قبل گفته بود که علی‌پور مسلح غیر مسئول، جنایتکار و قاتل است، نیروهایش در راه‌های کابل میدان- وردک، بامیان، دره غوربند و ولایت غور، مرتکب آزار مردم و حتی تجاوز جنسی شده‌اند و اسناد نیز در این مورد وجود دارد.