.
.
.

20 پاسگاه امنیتی در جاغوری و 10 پاسگاه در مالستان ولایت غزنی ایجاد می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز شنبه 24 نوامبر تایید کرد که برای ایجاد 20 پاسگاه امنیتی در ولسوالی جاغوری و 10 پاسگاه امنیتی دیگر در ولسوالی مالستان ولایت غزنی این کشور بودجه در نظر گرفته شده است.

شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری افغانستان در این باره گفت، در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی کمربندهای امنیتی ایجاد می‌شود.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، مرتضوی افزودک «همکاری مردم با نیروهای امنیتی، حمایت از روند جلب و جذب در ایجاد اردوی منطقه‌ای و خیزش‌های مردمی، می‌تواند ضامن اصلی ثبات در این مناطق باشد».

قابل ذکر است که پس از تنش‌ها در ولسوالی خاص ارزگان دو هفته قبل شماری از خانواده‌های افغان بیجاه شدند و به ولسوالی‌های مالستان و جاغوری پناه بردند، اما این دو ولسوالی نیز در محاصره طالبان در آمد و آنان مجبور به پناه بردن به ولایت بامیان شدند.

در پی آن، وزارت امور داخله افغانستان 19 نوامبر اعلام کرد که ولسوالی مالستان ولایت غزنی به طور کامل از وجود طالبان پاکسازی شده و در ولسوالی جاغوری این ولایت نیز عملیات جریان دارد.

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد که دو واحد نظامی (تولی ارتش) منطقوی، برای تأمین امنیت بهتر ایجاد و بیشتر از 600 تن از مردم این دو ولسوالی غزنی در چوکات خیزش‌های مردمی تنظیم گریده‌اند که پس از آموزش و تجهیز، برای تأمین امنیت ساحات‌شان توظیف می‌گردند.

در جریان این عملیات‌ها و درگیری‌ها در ولسوالی مالستان، بیش از 100 مخالف مسلح کشته و زخمی شدند و همچنان حدود 20 نیروی امنیتی شهید و زخمی شدند.

حالا با وجود امنیت نسبی در مالستان، هنوز هم جنگ میان نیروهای امنیتی و طالبان در بخش‌هایی از ولسوالی جاغوری ادامه دارد.