.
.
.

واکنش‌های تند به عکس‌های رییس اجرایی افغانستان در مقر خبرگزاری فرانسه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت افغانستان روز دوشنبه 19 نوامبر برای شرکت در نشست سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اروپا وارد شهر پاریس فرانسه شد و روز چهارشنبه 21 نوامبر از مقر ساختمان خبرگزاری فرانسه دیدن کرد.

عبدالله در حاشیه‌ای این نشست به دفتر مرکزی خبرگزاری فرانسه رفته و در آتلیه عکاسی این خبرگزاری عکس‌های مختلف با ژست‌های متقاوت گرفته است. پس از آن که دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی افغانستان، عکس‌های وی را در صفحه رسمی فیسبوک‌اش گذاشت، با واکنش‌های تند کاربران افغان روبرو شد.

بسیاری از کاربران افغان از عکس‌های عبدالله عبدالله با ژست‌های متفاوت انتقاد کرده و گفته‌اند، این کارهای عبدالله خلاف عرٌف‌های دیپلماتیک است.

برخی از کاربران افغان نوشته‌اند، عبدالله عبدالله برای انتخابات آینده ریاست جمهوری آمادگی گرفته و در این استدیوی عکاسی، عکس‌های انتخاباتی گرفته است.

اما دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی افغانستان در این باره گفته است: «آقای عبدالله بعد از مصاحبه با خبرگزاری فرانسه به تقاضای خبرگزاری فرانسه به استودیوی عکاسی این خبرگزاری رفت و آقای جویل سگیت یکی از عکاسان مشهور این خبرگزاری از رئیس اجراییه عکس گرفت».

در این اعلامیه ادامه داده است: «شخصیت‌های مشهور جهان چون روسای جمهوری، دبیرکل سازمان ملل و هنرمندان به این استودیو عکاسی دعوت شده‌اند و آقای سگیت از آن‌ها عکس گرفته است».

جوئل سگیت هم در صفحات رسمی‌اش در توییتر و اینستاگرام عکس‌های عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان را منتشر کرده است.