.
.
.

ترامپ: مذاکرات صلح در افغانستان به صورت جدى ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا روز پنج شنبه 22 نوامبر 2018 با جمعی ازخبرنگاران در فلوریدا امریکا گفت، مذاکرات بسیار جدى بمنظور رسيدن به صلح در افغانستان ادامه دارد.

به گزارش منابع خبری، ترامپ افزود، هنوز نمی داند که آیا این مذاکرات صلح موفقانه به پایان خواهد رسید یا خیر؟

رییس جمهوری امریکا تاکید کرد: « ما اکنون در حال مذاکرات بسیار جدی در افغانستان هستیم که شاید بسیاری مردم در مورد آن چیزی ندانند، این بار اول خواهد بود. ببینیم که چه اتفاق می‌افتد، اگر موفق شود بسیار یک چیز بزرگ خواهد بود و از آن خرسند خواهم شد».

دونالد ترامپ در سخنانش گفته است، مردم افغانستان « جنگجویان خوبی هستند» و سال ها جنگ کرده اند، اما «من فکر می‌کنم که دیگر آنان نیز از جنگ خسته شده ‌اند».

این گفته ها در شرایطی مطرح گردیده که حکومت امریکا اخیراً زلمی خلیلزاد را به عنوان نماینده ویژه این کشور برای صلح افغانستان تعیین کرد و خلیلزاد دو بار سفر منطقه ای اش را برای تأمین صلح آغاز نمود و چندین بار با نمایندگان طالبان در دوحه قطر گفتگو کرد.

جوزف دانفورد، رییس ستاد ارتش امریکا هم به تازگی اعلام کرد، گروه طالبان از راه جنگ شکست نمی خورند و بحران افغانستان از راه نظامی حل نمی شود.

از سوی دیگر، قرار است دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا در روزهای آینده به کشورهای افغانستان و عراق سفر کند اما هنوز زمان دقیق سفر او اعلام نشده است.