فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • واکنش تند نخست وزیر پاکستان به اظهارات ترامپ در مورد پناه دادن به اسامه بن لادن

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  عمران خان، نخست وزیر پاکستان در واکنش به گفته‌های اخیر دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا گفت که امریکا به جای مقصر دانستن پاکستان در جنگ افغانستان، باید ناکامی‌های خودش را دراین کشور، ارزیابی کند.

  دونالد ترامپ روز دوشنبه 19 نوامبر در گتفگو با فاکس نیوز به شدت از سیاست‌های پاکستان در برابر گروه‌های «تروریستی» انتقاد کرده گفت: «پاکستان میلیاردها دالر برای مبارزه با تروریزم از امریکا به دست آورده اما هیچ اقدامی در این زمینه نکرده است».

  رئیس جمهوری امریکا از سیاست‌های خود در قبال پاکستان دفاع کرده و گفت، پاکستان تاکنون هیچ کاری برای امریکا انجام نداده است.

  وی در ادامه گفت، اسامه بن لادن رهبر پیشین القاعده، سال‌ها در نزدیکی یکی از پایگاه‌های نظامی پاکستان به سر می‌برد و حکومت پاکستان با بن لادن همکاری داشت.

  وی، پاکستان را حامی «تروریسم» خوانده و هشدار داد: «در صورت دوام حمایت از تروریسم، پاکستان چیزهای بیشتری را از دست خواهد داد.

  ترامپ گفته است، ما میلیاردها دالر به پاکستان دادیم، اما آنها هرگز به ما نگفتند که او (بن‌لادن) آنجا زندگی می‌کند.

  دونالد ترامپ همچنان در صفحه توئیتر خود نوشته است، اسامه بن‌لادن می‌توانست خیلی زودتر از آن که کشته شود، زنده به چنگ نیروهای امریکایی بیفتد.

  وی در توئیتراش نوشت: «البته ما می‌توانستیم اسامه بن‌لادن را بسیار پیشتر دستگیر کنیم.»

  از سوی دیگر، نخست وزیر پاکستان می‌گوید که امریکا درجنگ افغانستان ناکام مانده‌ و اکنون از بهر این ناکامی، اسلام‌آباد را مقصر می‌داند.

  وی با اندک خواندن مبلغ 20 میلیارد دالر برای همکاری با امریکا در توئیتراش نوشت: «آن جنگ (علیه تروریسم) 75 هزار کشته در پاکستان بر جای گذاشت و 123 میلیارد دالر به اقتصاد ما ضرر زد و اثر رقت‌باری بر زندگی عادی شهروندان پاکستانی نهاد.»

  اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده و آمر اصلی حملات 11 سپتامبر 2001 در امریکا، در ماه اوت 2011 در حمله نیروهای ویژه امریکایی در پاکستان کشته شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران