فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حکومت افغانستان اطلاعات چندین کاربر فیسبوک را از این شرکت خواسته است

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  مسئولان شبکه اجتماعی فیس‌بوک به تازگی اعلام کردند که حکومت افغانستان از سال 2014 تاکنون، پنج بار به صورت رسمی از آنها خواسته است تا اطلاعات 9 کاربر این شبکه را در اختیارش قرار دهند.

  براساس خبرگزاری خامه پرس افغانستان، شرکت فیسبوک با نشر گزارشی نوشته است، دولت افغانستان معلومات 9 کاربر این شبکه اجتماعی را درخواست کرده است. این گزارش به جزییات این درخواست‌ها اشاره‌ای نکرده است.

  این گزارش افزوده که شبکه اجتماعی فیسبوک به درخواست دولت‌ها برای اطلاعات کاربران مطابق به قانون و شرایط خدمات قابل اجرا، پاسخ می‌دهد.

  در همین حال نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) در این رابطه واکنش نشان داده و گفته است: «امیدوار هستیم درخواست دولت افغانستان برای دریافت اطلاعات کاربران از اداره فیسبوک، جنبه استخباراتی نداشته باشد».

  نهاد نی افزوده که دولت افغانستان باید اطمینان دهد که این درخواست‌ها، نقض حریم خصوصی کاربران فیسبوک در افغانستان نبوده است.

  شبکه اجتماعی فیسبوک در افغانستان یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در میان مردم است. طبق آخرین آماری که در پایان سال 2017 از سوی وزارت مخابرات این کشور منتشر شده بود، نزدیک به سه میلیون از شهروندان افغانستان از این شبکه استفاده می‌کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران