.
.
.

موشک سربازان افغان به سوی طالبان به یک مراسم عروسی اصابت کرد

3 تن به شمول داماد کشته و 9 تن دیگر زخم برداشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسئولان امنیتی ولایت میدان وردک افغانستان امروز یک‌شنبه 17 نوامبر تایید کردند که در نتیجه اصابت موشک بر یک مراسم عروسی در این ولایت، سه تن به شمول داماد کشته شده و 9 تن دیگر زخم برداشتند.

شریف‌الله هوتک یکی از اعضای شورای ولایتی میدان وردک گفته است، این حمله در روستای «زیولات»، روز گذشته توسط نیروهای دولتی صورت گرفته است.

او در گفتگو با خبرگزاری پژواک افغانستان گفته است: «خانه‌ای که در آن مراسم عروسی برگزار شده بود، نزدیک مرکز نیروهای دولتی است. نیروهای دولتی از برگزاری مراسم عروسی در این خانه آگاه بود، اما دست کم 10 دقیقه با سلاح‌های سنگین به سوی این خانه شلیک کردند».

او گفته است که در نتیجه این حمله داماد، پسر کاکا و نواسه کاکای داماد کشته شدند و سه کودک، دو بانو و چهار تن دیگر زخم برداشتند.

از سوی دیگر، عبدالرحمان منگل سخن‌گوی والی میدان وردک در این باره گفته است، این گلوله‌ها در جریان درگیری با هراس‌افگنان طالب به این خانه اصابت کرده و تاکنون معلوم نیست که از سوی کدام یکی از طرف‌های درگیری شلیک شده است.

ولایت میدان وردک در غرب کابل از ولایات به شدت ناامن است که گروه طالبان در اکثر بخش‌های این ولایت حضور گسترده دارند و هرازگاهی با نیروهای امنیتی افغان درگیر می‌شوند. گذشته از طالبان، افراد شبکه حقانی نیز به صورت گسترده در این ولایت حضور دارند.