.
.
.

در نتیجه حمله طالبان در جاغوری و مالستان پنج هزار خانواده بیجا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان روز جمعه 16 نوامبر 2018 اعلام کرد، تا کنون حدود پنج هزار خانواده از ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان و ولسوالی‌های مالستان و جاغوری ولایت غزنی به دلیل جنگ و درگیری‌های اخیر بیجا شده‌اند.

به گزارش روزنامه اطلاعات روز افغانستان، احمد تمیم عظیمی،‌ سخنگوی این وزارت گفت که از این میان،‌ خانواده‌هایی که از سوی این وزارت تثبیت شدند، 831 خانواده در کابل، 207 خانواده در بامیان و 500 خانواده‌ی دیگر نیز در شهر غزنی بیجا شده‌اند.

عظیمی افزود، 600 خانوادۀ بیجا شده‌ دیگر در شهر غزنی تحت پوشش اداره‌ی یونیسیف و جمعیت هلال احمر افغانی قرار گرفته ‌اند.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان علاوه کرد، این آمارها شامل خانواده‌هایی است که از سوی این وزارت تثبیت شده است.

او گفت، در ولایت بامیان تاکنون از حدود یک هزار خانواده عریضه دریافت کرده‌اند که ادعا می‌کنند بیجا شده‌اند.

عظیمی علاوه کرد که تاکنون چهار هزار متریک تن گندم،‌ سه میلیون افغانی پول نقد از سوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث و ده میلیون افغانی پول نقد دیگر براساس حکم عبدالله عبدالله،‌ رییس اجرایی این کشور برای بیجاشدگان جنگ غزنی در نظر گرفته شده و در اختیار کمیته‌ اضطرار ولایتی قرار گرفته است.

احمد تمیم عظیمی افزود: «کمک‌های مواد غذایی و غیر غذایی برای بیشتر از 100 خانواده در مرکز ثقافت اسلامی در مرکز غزنی و برای حدود 200 خانواده در کابل صورت گرفته و همزمان با آن که خانواده‌ها تثبیت می‌شوند،‌ توزیع کمک‌ها نیز جریان دارد».

در همین حال،‌ نصیراحمد فقیری،‌ عضو شورای ولایتی غزنی گفته است، به دنبال حمله‌ طالبان بر ولسوالی‌های مالستان و جاغوری این ولایت،‌ در حدود پنج هزار فامیل به مرکز غزنی و ولایت‌های بامیان و کابل بیجا شده ‌اند.