.
.
.

ده‌ها سرباز تازه نفس وارد ولسوالی جاغوری غزنی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ولایت غزنی در جنوب افغانستان روز پنج شنبه 15 نوامبر 2018 اعلام کردند، ده‌ها تن از سربازان تازه نفس به منظور مبارزه با گروه طالبان وارد ولسوالی جاغوری این ولایت شدند.

دفتر والی غزنی با نشر خبرنامه‌ای نوشت، رمضان‌علی محسنی آمر امنیت فرماندهی پولیس غزنی شب گذشته به همراه ده‌ها نیروی امنیتی کمکی، از راه ولسوالی قره‌باغ وارد ولسوالی جاغوری شده است.

در این خبرنامه آمده است، در دو روز گذشته نیز صدها نیروی امنیتی به همراه نیروهای قطعات خاص اردو و پولیس برای مقابله با طالبان به ولسوالی‎های مالستان و جاغوری اعزام شده‌اند.

از حملات گسترده گروه طالبان به ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی یک هفته می‌گذرد و براساس منابع مردمی، تا کنون هزاران خانواده بی‌جا شده‌اند.

چند روز پیش، گروه طالبان از ساحه «حوتقول» انگوری و «لرگه» داوود به ولسوالی جاغوری حمله کردند که با مقاومت مردمی و پولیس محلی روبرو شدند.

منابع مردمی از ولسوالی جاغوری مدعی‌اند، هنوزهم جنگ به صورت پراکنده ادامه دارد و طالبان تلاش دارند به روستای «سنگماشه» مرکز ولسوالی جاغوری برسند.

مقام های امنیتی افغان هم اعلام کرده‌اند که به زودی حملات گسترده نظامی به‌منظور پاکسازی طالبان از ولسوالی‌های جاغوری و مالستان آغاز خواهد شد.