.
.
.

تصویری... درگیری میان شماری از دانشجویان دانشگاه کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از دانشجویان دانشگاه کابل افغانستان روز پنج شنبه 15 نوامبر 2018 باهم درگیر شدند؛ این درگیری در خوابگاه این دانشگاه رخ داد.

به گزارش منابع خبری افغانستان، بصیر مجاهد، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل با تایید این خبر گفت، شماری از دانشجویان روی یک «مسئله کوچک» باهم مشاجره لفظی کردند.

مجاهد افزود، مشاجره لفظی در نخست در «طعام خانه» خوابگاه رخ داد و بعداً به جنگ فزیکی تبدیل شد اما ساحه در کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد.

شاهدان عینی مدعی اند، درگیری میان شماری از دانشجویان ساعت 12 ظهر امروز پنج شنبه در طعام خانه خوابگاه دانشگاه کابل آغاز گردید و یک نفر به ضرب چاقو زخمی شد. آنها گفتند، در نتیجه شلیک هوایی نیروهای امنیتی این درگیری پایان یافت.

اما ضیا ساحل یکی از سخنگویان وزارت تحصیلات عالی افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «وضعیت در لیلیه دانشگاه کابل نورمال است. از کاربران فیس‌بوک می خواهم از پخش و نشر دروغ جلوگیرى کنند».

تا هنوز دلیل اصلی این درگیری معلوم نیست. چند سال پیش نیز در دانشگاه کابل میان شماری از دانشجویان درگیری رخ داده بود که در نتیجه یک دانشجو کشته شد و چندین دانشجو دیگر زخمی گردیدند.