.
.
.

هلال: 50هزار تروریست در قالب 21 سازمان در افغانستان مشغول هراس‌افگنی‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معاون وزير دفاع در امور استخبارات استراتيژيكى افغانستان اخیراً در اظهاراتی تایید کرد که در حال حاضر بیش از 50 هزار شبه نظامی در قالب 21 سازمان «تروریستی» در افغانستان مشغول به انجام عملیات‌های «هراس‌افگنی» هستند.

به گزارش آریانا نیوز افغانستان، هلال‌الدین هلال معاون وزیر دفاع این کشور در هشتمین مجمع دفاعی شیانگ‌شان در پکن گفته است: «شمار دقیق و مجموع تروریست‌ها در افغانستان 50 هزار و 200 نفر است».

وی افزود: «افغانستان کانون و میدان نبرد سازمان‌های تروریستی مختلف شده که برای توسعه نفوذ خود در منطقه تلاش می‌کنند».

به گفته هلال‌الدین هلال، 8023 نفر «تروریست» ‌خارجی در افغانستان حضور دارند و طالبان با 38 هزار عضو، بزرگترین گروه مسلح در این کشور حضور دارند.

وی گفت: «حدود 11 هزار تروریست شبکه حقانی نیز به طالبان پیوسته‌‌اند و البته تروریست‌های داعش نیز در حال حاضر دارای بیش از 2 هزار عضو در افغانستان هستند. 70 فیصد داعشی‌ها پاکستانی، 6 فیصد ازبک، 4 فیصد چچنی‌ها هستند».

این گزارش در حالی است که از روز گذشته بدین‌سو (یک‌شنبه 11 نوامبر) تعدادی از شهروندان افغانستان در واکنش به ناامنی‌های اخیر در این کشور و افتادن برخی ولسوالی‌ها به دست گروه‌های «هراس‌افگن»، دست به تظاهرات زده و از حکومت افغانستان خواستار رسیدگی به آن شدند.