.
.
.

تظاهرات شهروندان افغانستان در واکنش به ناامنی‌ها در ارزگان، مالستان و جاغوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از شهروندان افغانستان از یک‌شنبه شب 11 نوامبر بدین‌سو در واکنش به ناامنی‌ها در ولایات و ولسوالی‌های ارزگان، مالستان و جاغوری این کشور دست به تظاهرات زدند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، این تظاهرات از سوی چند تن از جوانان از غرب کابل آغاز شد و تا پس از نیمه‌های شب شمارشان به صدها تن رسید حکومت این کشور را به بی‌پروایی متهم کرده و خواستار رسیدگی به امنیت ولایات ناامن شدند.

اعتراض کننده‌گان از حکومت افغانستان خواستند تا مناطق مرزی ارزگان، جاغوری و مالستان را از وجود طالبان پاکسازی کرده و کمک‌های بی‌درنگ به بیجا شده‌گان فرستاده شود.

به گفته آنان، نیروهای امنیتی بیشتر باید برای کمک به نیروهای دیگر به این بخش‌ها فرستاده شود.

درهمین حال سید محمد روشن دل، فرمانده پولیس کابل به «طلوع‌نیوز افغانستان» گفته است که حرکت تظاهر کننده‌گان خلاف قانون تظاهرات می باشد چون از قبل در مورد تظاهرات شان به پولیس این کشور اطلاع نداده بودند ولی با آن هم امینت شان تامین می‌باشد.

براساس گزارش طلوع نیوز افغانستان، این اعتراض‌ها پس از آن آغاز شد که پس از تنش‌ها در ولسوالی خاص ارزگان شماری از خانواده‌ها بیجاه شدند و به ولسوالی‌های مالستان و جاغوری پناه بردند، اما این دو ولسوالی نیز در محاصره طالبان در آمد و اوضاع در این ولسوالی‌ها بدتر شد.

ده‌ها تن از سربازان کماندو افغان در دو روز اخیر در ولسوالی‌های ذکر شده جان باختند و این ولسوالی‌ها در محاصره طالبان درآمده است.