.
.
.

افتتاح چندین پروژه اقتصادی توسط اشرف غنی در ولایت دایکندی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان بامداد امروز جمعه 9 نوامبر 2018 به ولایت دایکندی این کشور رفت و کار پخته کاری جاده شهر نیلی و چندین پروژه مهم اقتصادی را در این ولایت را افتتاح کرد.

به گزارش روزنامه اطلاعات روز افغانستان، جاده‌ شهر نیلی که از سوی وزارت فواید عامه‌ی این کشور طراحی و دیزاین شده است،‌ به صورت مجموعی 430 میلیون روپیه افغانی هزینه بر می‌دارد و کار آن در مدت یک‌ونیم سال به پایان خواهد رسید.

این جاده که در حدود 9 کیلومتر طول دارد،‌ از منطقه‌ دشت الی بازار کهنه‌ نیلی ادامه می‌یابد. هزینه‌ ساخت این جاده از بودجه‌ انکشافی حکومت افغانستان تأمین می‌شود.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در این سفر کار پروژه‌ی تولید برق آفتابی دایکندی،‌ شبکه‌ی انتقال و توزیع برق شهر نیلی و آب‌گیری بند سوختوک را نیز افتتاح کرد.

پروژه‌ی تولید 5.5 میگاوات برق آفتابی ولایت دایکندی بیش از 13 میلیون دالر هزینه برمی‌دارد و از بودجه انکشافی حکومت این کشور تامین می گردد.

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان گفته است، با تکمیل این پروژه 140 هزار مشترک در شهر نیلی و ولسوالی های اشترلی، شهرستان و میرامور از انرژی برق بهره‌مند می‌شوند.

همچنان شبکه‌ی انتقال و توزیع برق برای شهر نیلی به هزینه‌ی مجموعی 18 میلیون روپیه افغانی ساخته می‌شود. این پروژه که شامل 15 کیلومتر تمدید شبکه‌ی انتقال و ایجاد شبکه‌ی استندرد توزیع برق داخل شهر نیلی می‌باشد، با منبع تولیدی بند برق سوختوک وصل می‌شود.