.
.
.

جنگ در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی وارد دومین روز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگ میان طالبان و نیروهای امنیتی و مردمی امروز پنج شنبه 8 نوامبر 2018 در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی افغانستان وارد دومین روز شد.

منابع محلی از ناوه ولسوالی جاغوری ولایت غزنی از محاصره شدن نیروهای مقاومت مردمی از سوی طالبان خبر داده و خواهان اعزام فوری نیروهای کمکی‌اند.
این منابع به روزنامه اطلاعات روز گفته‌اند، برای دومین روز طالبان بر روستاهای «حوتقول» و «داوود» در ناوه جاغوری حمله کرده و شماری از نیروهای مقاومت را محاصره کرده‌اند.

به گفته‌ این منابع، حمله‌ طالبان حوالی نیمه‌ شب گذشته آغاز شده و جنگجویان این گروه در خاک جاغوری پیشروی کرده‌اند.

طالبان افزون بر تعداد پوسته‌هایی که دیروز سوختانده بودند، دیشب نیز چندین پوسته را در کنترل خود در آورده و چندین خانه‌ مسکونی را نیز به آتش کشیده‌اند.

در همین حال شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهوری افغانستان گفت، پلان برای اعزام كماندوها به جاغوری گرفته شده است.

از سویی هم شام روز گذشته دفتر مطبوعاتی والی غزنی از رسیدن کماندوهای ارتش به ولسوالی جاغوری خبر داده بود. در خبرنامه‌ای این دفتر آمده است: «نیروهای کوماندو به اضافه‌ی قطعات دیگر امنیتی به مناطق مرزی جاغوری و گیلان رسیدند».

سید غفور‌احمد جاوید، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان روز گذشته گفته بود، گزمه‌ هوایی ارتش در ولسوالی جاغوری حضور دارد و در حال حاضر وضعیت در کنترل نیروهای دولتی است.

او همچنان گفته بود که نیروهای کمکی نیز در حال حرکت به ولسوالی جاغوری‌اند و آمادگی لازم برای سرکوب طالبان گرفته شده است.

با آن‌که مقام‌های حکومتی از اعزام نیروی کمکی به ولسوالی جاغوری خبر می‌دهند اما منابع در محل می‌گویند تاکنون نیروهای کمکی از سوی حکومت به منطقه نرسیده‌اند.

منابع محلی می‌گویند تاکنون حتا سلاح و مهماتی که روز گذشته توسط چرخ‌بال ارتش به مرکز ولسوالی جاغوری رسیده، در اختیار نیروهای مقاومت مردمی در برابر طالبان قرار داده نشده است.

قابل ذکر است، طالبان حوالی ساعت سه بامداد روز چهارشنبه 7 نوامبر حملات گسترده‌یی را در این مناطق راه‌اندازی کردند اما حوالی ساعت ده پیش از ظهردیروز دوباره عقب‌نشینی نمودند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی روز گذشته از ارسال تجهیزات نظامی به ولسوالی جاغوری خبر داده بود. منابع محلی نیز به اطلاعات روز گفته بودند که ارتش دو بمب را بر مواضع طالبان در ناوه پرتاب کرده است.

در حمله روز گذشته طالبان سه پولیس محلی کشته و پنج پولیس محلی زخمی شده‌اند. در حمله روز چهارشنبه نیز نیروهای مقاومت مردمی تلفات دارند اما رقم این تلفات تاکنون روشن نیست.