.
.
.

حمله طالبان بالای نیروهای پولیس مرزی در فراه افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقا‌م‌های ولایت فراه در غرب افغانستان امروز سه شنبه 6 نوامبر 2018 اعلام کردند، گروه طالبان بالای نیروهای پولیس مرزی این کشور حمله کردند.

محمد ناصر مهری، سخنگوی والی فراه با تایید این خبر گفت، هراس افگنان طالب شب گذشته بر کندک نیروهای پولیس سرحدی در ولسوالی قلعه‌کاه این ولایت حمله کردند.

عبدالحکیم نوری، ولسوال پشت کوه ولایت فراه گفته است، در نتیجه حمله صدها طالب در یک قرارگاه مرزی این ولسوالی 30 سرباز افغان کشته شدند و 20 سرباز دیگر به اسارت طالبان در آمدند. ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان هم این آمار را تایید کرده است

به گزارش سایت خبری هشدار، مهری افزود: «حمله طالبان بر کندک پولیس سرحدی ساعت 12 شب گذشته آغاز شد و تا ساعت چهار صبح ادامه داشت. در این کندک بیش از 50 سرباز حضور داشتند».

سخنگوی والی فراه، تلفات نیروهای پولیس سرحدی در حمله طالبان را تایید می‌کند، اما می‌گوید که شمار دقیق تلفات هنوز مشخص نیست.

این سایت خبری گزارش داده است که این رویداد در منطقه «میل78» در مرکز میان افغانستان و ایران صورت گرفته است.

گروه طالبان تصاویری را نشر کرده اند که نشان می‌دهند چندین سرباز پولیس سرحدی به اسارت طالبان درآمده‌اند. گفته می‌شود که طالبان دست کم 20 سرباز پولیس سرحدی افغان را اسیر گرفته‌اند.

از سوی هم، برخی از منابع امنیتی در فراه گفته اند که در نتیجه حمله هراس‌افگنان طالب بر نیروهای پولیس سرحدی در ولسوالی قلعه کاه، بیشتر از 50 سرباز پولیس سرحدی جان باخته‌اند.

این خونبار ترین حمله طالبان بر نیروهای امنیتی در ولایت فراه در چند ماه اخیر است که در آن ده‌ها سرباز به گونه تکان دهنده به رگبار بسته شدند.

بر اساس گزارش‌ها طالبان شب گذشته همچنان در روستای کنسک فراه نیز حمله کرده و سه سرباز ارتش را کشته‌اند.

ولایت فراه در غرب افغانستان با ایران مرز مشترک دارد و از ولایت‌های به شدت ناامن است و افراد طالبان در این ولایت حضور گسترده دارند. گروه طالبان از ابتدای سال روان تاکنون با حملات گسترده تهاجمی و گروهی، بارها ولایت فراه را تا مرز سقوط به پیش برده‌اند. چند ماه پیش هم قسمت های زیادی از مرکز شهر فراه برای مدت کوتاهی به دست طالبان سقوط کرد.