فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • طالبان: جسد قاتل جنرال رازق را بدهید و جسدهای سرنشینان چرخبال فراه را بگیرید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی افغانستان روز شنبه 3 نوامبر 2018 اعلام کرد، تا هنوز جسدهای سرنشینان چرخ‌بالی که چهار روز پیش در ولایت فراه سقوط کرد، پیدا نشده‌اند، اما طالبان گفته‌اند که جسد قاتل جنرال رازق را بدهید و جسدهای سرنشینان چرخبال را تحویل بگیرید.

  بهرامی افزود، این چرخبال به علت مشکلات فنی و زیاد بودن شمار سرنشینانش سقوط کرد: «یک عملیات را در ساحات جیجک اجرا کردیم متأسفانه که در آن ساحات اجساد نبود، فعلأ بخش‌های استخباراتی ما بالای تثبیت موقعیت او کار می‌کنند».

  در همین حال، طالبان با پخش خبرنامه‌ گفته‌اند که جسدهای سرنشینان این چرخ‌بال نزد آنان هستند. طالبان گفته اند که پیکرهای جان باخته‌گان این رویداد را هنگامی تحویل خواهند داد که جسد قاتل جنرال عبدالرازق، فرمانده پیشین پولیس قندهار را تحویل بگیرند.

  به گزارش طلوع نیوز، محمد ناصر مهری، سخنگوی والی فراه می‌گوید که شماری از جسدهای این رویداد به خانواده‌های شان تسلیم داده شده‌اند.

  مهری افزود: «جسدهای شهدا در این دو روز این است که 11 جسد به مرکز به خانواده‌های شان رسیده‌اند که هشت تن در فرا و باقی نزد آن‌ها (طالبان) است».

  وزیر دفاع ملی افغانستان که دیروز شنبه برای توضیح در بارۀ اوضاع امنیتی به مجلس نماینده‌گان این کشور رفته بود، گفت که درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و هراس افگنان در چندین ولایت ادامه دارند.

  طارق شاه بهرامی تأکید کرد که تهدیدها در مقایسه با امکانات نیروهای دولتی بسیار بلند استند: «این توطیه‌های کلان تنها به تلاش‌های نیروهای دولتی مهار نمی‌شود، ایجاب این را می‌کند که ما دست به دست بدهیم و همه ما از نیروهای امنیتی حمایت بکنیم».

  در این میان، شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان، مقام‌های حکومتی را در کار تأمین امنیت این کشور به ویژه نبردهای اخیر در ولایت ارزگان به بی پروایی متهم می‌سازند.

  علی اخلاقی عضو مجلس نمایندگان افغانستان گفت: «چهار روز پیش طالبان (در ارزگان خاص) به مردم گفته بودند که بیایید جنازه‌های خودرا ببرید وقتی که یک چند نفر رفتند آنان را تیرباران کردند؛ سه نفر این‌ها را نیز به شهادت رسانیده‌اند».

  عبدالقیوم سجادی عضو دیگر مجلس نمایندگان این کشور گفت: «تهاجم بسیار خونینی از سوی دشمنان بی‌رحم نسبت به مردم غیرنظامی صورت می‌گیرد و این در نفس خود بارزترین مصداق جنایت جنگی است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران