.
.
.

سعودی برای ساخت جاده حلقوی کابل همکاری مالی می‌کند

سفیر سعودی در کابل: همکاری ما با افغانستان افزایش می‌یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت فواعد عامه افغانستان روز یکشنبه 28 اکتبر اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی برای ساخت جاده حلقوی شهر کابل پایتخت افغانستان همکاری مالی می‌کند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت، معاون وزارت فواعد عامه افغانستان برای نهایی سازی توافقنامه حمایت مالی صندوق انکشاف پادشاهی عربی سعودی به شهر ریاض سفر کرده است.

در این خبرنامه آمده است: «در این جلسه صندوق انکشافی سعودی وعده سپرد تا جهت اعمار 14 کیلومتر این سرک حیاتی مبلغ 48 میلیون دالر امریکایی را به افغانستان به شکل قرضه سهل طویل‌المدت کمک نماید. در سفر که نمایندگان وزارت مالیه، مستشار، و اتشه تجارتی افغانستان مقیم ریاض نیز حضور داشتند، معین مالی وزارت فواید عامه بیان داشت که به زودترین فرصت کارهای مقدماتی بخش دوم این سرک حیاتی نهایی می‌گردد».

سرک حلقوی شهر کابل بطول 117 کیلومتر در چهار لین و عرض 100 متر می باشد که مراحل تدارکاتی آن به زودی بعد از منظوری حمایت کنندگان آغاز خواهد شد.

این در حالی است که جاسم محمد الخالدی سفیر پادشاهی عربی سعودی در کابل بتاریخ 7 مه 2018 در دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان گفته بود، همکاری ریاض با کابل افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه حکومت افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، جاسم محمد الخالدی تاکید کرد، پادشاهی عربی سعودی در کنار حکومت و مردم افغانستان است و حضور و کمک‌‌های خود را به افغانستان افزایش می‌‌دهد.


الخالدی افزود، روابط میان ریاض و کابل دوستانه است و در دوران مأموریت‌اش در مورد بهبود و استحکام هرچه بیشتر روابط میان دو کشور تلاش خواهد کرد.

در همین حال، عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان در این دیدار از همکاری دوستانه سعودی با این کشور ستایش کرد.

پادشاهی عربی سعودی از جمله کشورهای است که افغانستان را در بخش‌های مختلف همکاری کرده و هر دو کشور باهم روابط نزدیک دارند.