.
.
.

فرمانده مرکزی ارتش امریکا: پاکستان در امر مبارزه با تروریسم گام‌های عملی بردارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنرال جوزف وتل فرمانده فرماندهی مرکزی نیروهای امریکایی روز دو‌شنبه 29 اکتبر در دیدار با مقام‌های افغانستان گفت که پاکستان باید در امر مبارزه با تروریزم گام‌های جدی و عملی بردارد.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، جوزف وتل گفته است که امریکا از روند صلح به رهبری افغانستان پشتیبانی می‌کند و کشورهای منطقه به ویژه پاکستان، باید برای مبارزه با «تروریسم» اقدامات جدی و عملی انجام دهد.

جوزف وتل همچنان خواهان تلاش‌های بیشتر مقامات افغانستان برای آوردن اصلاحات در نیروهای امنیتی و مبارزه با فساد اداری شده است.

وتل روز دوشنبه با محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان نیز در ارگ ریاست جمهوری این کشور دیدار کرد. در این دیدار در مورد مذاکرات صلح، تجهیز و تقویت بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی، روند اصلاحات در نهادهای امنیتی و دفاعی، مبارزه‌ی مشترک در برابر «تروریسم» و تأثیرات استراتیژی ایالات متحده‌ی امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

جنرال جوزف ووتل در این دیدار ضمن غم‌شریکی به رییس جمهوری و مردم افغانستان به خاطر ترور جنرال رازق و شهیدان اخیر رویدادهای «تروریستی» در این کشور، از تلاش‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در راستای تأمین امنیت انتخابات پارلمانی ستایش کرد.