فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نظرسنجی موسسه گالوپ: مردم افغانستان ناامیدترین مردم جهان نسبت به آینده کشورشان هستند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  موسسه گالوپ، از معروف‌ترین موسسات نظرسنجی جهان به تازگی گزارشی در مورد امید مردم جهان نسبت به آینده کشورشان تهیه کرده که براساس آن، مردم افغانستان ناامیدترین مردم نسبت به آینده کشورشان در جهان شناخته شده‌اند.

  ‌موسسه گالوپ از معروف‌ترین موسسات نظرسنجی در جهان است که آشنایی با مراحلی که برای انجام نظرسنجی در این موسسه انجام می‌شود، حائز اهمیت است.

  در نظرسنجی این موسسه، از طبقات مختلف اجتماعی مردم افغانستان این پرسش را مطرح کردند که زنده‌گی در 5 سال آینده را چگونه پیش‌بینی می‌کنند و اشتراک کننده‌گان در این نظرسنجی از مقیاس 1 تا 10 بطور متوسط خوشبینی خود نسبت به آینده را 2.3 اعلام کردند.

  بر اساس این گزارش، این پایین‌ترین میزان از خوشبینی به آینده است که از آغاز مطالعات جهانی این موسسه تاکنون ثبت شده است.

  این در حالی است که مردم افغانستان در یک نظرسنجی مشابه در سال 2016 میزان خوشبینی خود به 5 سال آینده را 5.4 اعلام کرده بودند.

  در گزارش موسسه گالوپ آمده است، تقریبا هیچ یک از مردم افغانستان گمان نمی‌کنند وضعیت اقتصادی کشورشان بزودی بهبود یابد.

  تنها 4 درصد از مردم افغانستان گفته‌اند که ستندردهای زنده‌گی‌شان در حال بهبود است و این پایین‌ترین آماری است که گالوپ تاکنون از کشوری از جمله فقیرترین کشورهای آسیایی و افریقایی به ثبت رسانده است.

  پس از گذشت حدود 18 سال از سقوط رژیم طالبان، روی کار آمدن حکومت قانونی و انتخابی و کمک‌های جهانی، هنوز هم افغانستان یکی از کشورهای ضعیف (از نظر اقتصادی) عنوان می‌شود و مردم این کشور امید به آینده بهتر را از دست داده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران