فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اصابت موشک در نزدیکی محل اقامت محمد اشرف غنی در هلمند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  شماری از منابع خبری افغانستان گزارش دادند، امروز یکشنبه 28 اکتبر در نزدیکی محل اقامت رییس جمهوری افغانستان در ولایت هلمند در جنوب این کشور انفجار شده است.

  محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان به ادامه سفرهای ولایتی اش بامداد امروز یکشنبه وارد شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند شد.

  شماری از رسانه های افغانستان به نقل از منابع محلی گزارش دادند، یک « گلوله خمپاره» در نزدیکی محل اقامت رییس جمهوری غنی در شهر لشکرگاه فرود آمده اما تلفاتی در قبال نداشته است.

  در همین حال، عمر زواک، سخنگوی والی هلمند می گوید، یک دانه « دیگ بخار» در نزدیکی محل انفجار کرده است.

  اما شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهوری افغانستان گفته است : «برنامه های رییس جمهور به صورت عادی جریان دارد. امیدواریم فرصت سفر برای یکایک تان به شهر امن و زیبای هلمند فراهم شود».

  دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان هم با نشر خبرنامه ای نوشته است که محمد اشرف غنی در این سفر با خانواده عبدالجبار قهرمان و صالح محمد اچکزی دو نامزد انتخابات پارلمانی این کشور دیدار کرد.

  عبدالجبار قهرمان و صالح محمد اچکزی در دو حمله جداگانه انتحاری در ولایت هلمند در جریان مبارزات انتخاباتی کشته شدند.

  در این خبرنامه آمده است، اشرف غنی در دیدار با مسئولان امنیتی ولایت هلمند گفته است، تجربه اعتماد سازی میان مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی باعث تغییرات مثبت در امنیت این ولایت گردیده است٬ این تجربه در ولایت های دیگرهم استفاده شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران