فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دیدار رییس جمهوری افغانستان با خانواده جنرال رازق در قندهار

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  محمد‌اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان امروز سه‌شنبه 23 اکتبر برای غم‌شریکی با خانواده جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس قندهار که چهار روز قبل کشته شد، به این ولایت رفت.

  به گزارش منابع خبری افغانستان، رییس‌جمهوری این کشور در جریان این سفر، ضمن دیدار با خانواده‌ی جنرال رازق، با شماری از بزرگان قندهار دیدار کرده و دوباره به کابل بر می‌گردد.

  جنرال رازق فرمانده پیشین پولیس ولایت قندهار روز پنج شنبه 18 اکتبر در یک تیراندازی در ساختمان دفتر والی قندهار کشته شد.

  در این تیراندازی برعلاوه جنرال رازق، عبدالمبین رییس امنیت ملی قندهار و یک تصویربردار تلویزیون ملی افغانستان نیز کشته شدند، اما والی قندهار و فرمانده زون 404 میوند زخمی گردیدند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند.

  این در حالی است که رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان،‌ برنامه ترور جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت قندهار را مشکوک خوانده و گفت که والی قندهار باید در این زمینه جوابگو باشد.

  همچنان معصوم ستانکزی، رییس عمومی امنیت ملی افغانستان روز دوشنبه 22 اکتبر تایید کرد که عامل این حمله از آن سوی مرز (پاکستان) دستور گرفته بود.

  او افزود، این مهاجم، با نام و شناس‌نامۀ جعلی و با تضمین یک شخص غیردولتی، یک و نیم ماه پیش از حمله، به عنوان محافظ والی قندهار گماشته شده بود.

  رییس عمومی امنیت ملی افغانستان علاوه کرد، مرد مهاجم پنج دقیقه پیش از حمله، برای دو و نیم دقیقه با افرادی در آن‌سوی مرز افغانستان (در پاکستان) گفت‌وگوی تلفنی داشته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران