فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بریتانیا از حضور گسترده مردم افغانستان در انتخابات ستایش کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  نیکولاس کی، سفیر بریتانیا در کابل به تازگی از حضور گسترده مردم افغانستان در انتخابات پارلمانی این کشور ستایش کرد.

  به گزارش منابع خبری افغانستان، نیکولاس کی دیروز شنبه 20 اکتبر از یک مرکز رأی دهی در شهر کابل دیدن کرد.

  سفیر بریتانیا گفته است: « اجازه دهید تا به نیروهای امنیتی افغانستان که برای همه کاری‌هایی که برای تأمین امنیت انتخابات انجام دادند، تبریک بگویم. عملیات بزرگ امنیتی در سراسر کشور راه اندازی شده است و بیش از پنجاه هزار تن از نیروهای امنیتی برای تأمین امنیت انتخابات بسیج شدند».

  روند رأی دهی انتخابات پارلمانی افغانستان دیروز شنبه در 32 ولایت افغانستان آغاز شد که مردان و بخصوص زنان در این انتخابات بصورت گسترده اشتراک کردند. امروز یکشنبه هم انتخابات در 401 مرکز رأی دهی ادامه دارد.

  کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرده است که در روز اول انتخابات سه میلیون نفر رأی داده اند و احتمال آن وجود دارد که با ختم روند رأی دهی امروز یکشنبه میزان رأی دادن مردم از پنج میلیون رأی هم بگذرد.

  مسئولان این کمیسیون افزودند، برای این انتخابات هشت میلیون 800 نفر ثبت نام کرده بودند، اما از اشتراک مردم در انتخابات راضی می‌باشند.

  هرچند موجودیت ناامنی یکی از بزرگترین چالش¬ها در سد راه انتخابات بود اما مقام های امنیتی افغانستان اعلام کردند که 56 هزار سرباز برای تأمین امنیت انتخابات موظف شدند.

  قابل ذکر است که پارلمان افغانستان 249 کرسی دارد، اما 2565 نفر برای به دست آوردن این کرسی ها وارد میدان رقابت انتخابات شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران