.
.
.

پس از کشته شدن جنرال رازق؛ انتخابات پارلمانی در ولایت قندهار به تعویق افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان روز جمعه 19 اکتبر 2018 اعلام کرد، انتخابات پارلمانی در ولایت قندهار در جنوب این کشور تا یک هفته دیگر به تعویق افتاد.

این دفتر با نشر خبرنامه ای نوشت، این تصمیم براساس خواست مردم قندهار و کمیسیون مستقل انتخابات این کشور گرفته شده است.

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات پارلمانی این کشور فردا شنبه برگزار گردد.

اما حادثه دیروز پنج شنبه در ولایت قندهار سبب گردید که انتخابات پارلمانی فردا شنبه در این ولایت برگزار نگردد.

براساس گزارش منابع خبری افغانستان، اختر ابراهیمی، معاون وزارت امور داخله افغانستان گفته است، مقام‌های محلی حوالی ساعت 3 بعد از ظهر دیروز پنج شنبه زمانی هدف تیراندازی قرار گرفتند که پس از ختم یک نشست امنیتی قصد داشتند سوار چرخبال شوند و محل برگزاری نشست( دفتر والی قندهار) را ترک کنند.

او افزود: « یک تروریست که قبلا آموزش دیده بود به مسوولان امنیتی حمله می‌کند که متاسفانه در این رویداد، جنرال رازق، قمندان امنیه قندهار و عبدالمبین حسین‌خیل، رییس امنیت ملی ولایت قندهار کشته می‌شوند».

معاون وزارت امور داخله افغانستان علاوه کرد، در این رویداد زلمی ویسا، والی قندهار و جنرال نبی الهام، فرمانده زون 404 میوند زخمی شدند.

اختر ابراهیمی افزود، این نشست با حضور جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای امریکایی، روی چگونگی تامین امنیت انتخابات برگزار شده بود، اما به جنرال میلر آسیبی نرسیده و او به کابل برگشته است.

دفتر مطبوعاتی نیروهای حمایت قاطع وابسته به ناتو در افغانستان با نشر خبرنامه ای اعلام کرد، در این حمله به جنرال اسکات میلر آسیبی نرسیده است، اما دو تن از سربازان امریکایی در این حمله زخمی شده‌اند.

گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته و مدعی است که هدف این حمله جنرال رازق فرمانده پولیس قندهار و جنرال میلر فرمانده عمومی نیروهای ناتو بود که در نتیجه جنرال رازق کشته شد و جنرال میلر نجات یافت.