.
.
.

طالبان 20 کارمند کمیسیون انتخابات را در شمال افغانستان به گروگان گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های امنیتی ولایت بغلان در شمال افغانستان روز جمعه 19 اکتبر تایید کردند، گروه طالبان 20 نفر از کارمندان ساحوی کمیسیون انتخابات را در ولسوالی «برکه» این ولایت به گروگان گرفت.

براساس گزارش سایت خبری هشدار افغانستان، محمدعلی ابراهیمی فرمانده پولیس ولسوالی برکه ولایت بغلان با تایید این خبر گفت، دو روز پیش افراد طالبان دست کم 20 تن از کارمندان ساحوی مراکز رأی دهی روز انتخابات در این ولسوالی را به گروگان گرفته و آنان را به منطقه تنگی مرچ انتقال داده اند.

ابراهیمی افزود، این گروه همچنان برای شمار دیگری از این کارمندان با تلفن همراه هشدار داده اند که اگر به کارشان در روز انتخابات ادامه دهند مجازات خواهند شد.

در همین حال، عبدالقاهر صافی رئیس ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات بغلان گفته است، گروه طالبان 45 تن از کارمندان ساحوی مراکز رأی دهی در ولسوالی برکه را گروگان گرفته بودند که پس از گرفتن تعهد مبنی بر ترک وظایف شان، تعداد 35 تن آنان را رها کرده اند و هنوز 10 تن آنان در اسارت طالبان بسر می‌برند.

صافی افزود، صبح امروز جنگ‌جویان طالب پدر و برادر یکی از مسئولان مراکز رأی دهی در این ولسوالی را با خود برده‌اند.

او علاوه کرد، آنان برای برگزاری انتخابات در این ولسوالی آماده‌گی خود را دارند و افرادی دیگری که بتوانند به جای افراد ترک کرده کار انتخابات را به پیش ببرند، در این ولسوالی وجود دارند.

قابل ذکر است که هشت مرکز رأی دهی در مرکز و روستاهای امن ولسوالی برکه مشخص شده است که در انتخابات فردا شبنه 20 اکتبر بروی رأی دهنده‌ها باز شود.

به گفته مسؤلان دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات بغلان، تمامی موادهای لازم به ولسوالی برکه فرستاده شده است، اما موجودیت گروه طالبان در بخش های وسیعی از این ولسوالی سبب شده است که حدود نیمی از رأی دهندگان از اشتراک در انتخابات محروم شوند.

با این حال گفته می‌شود گروه طالبان مردم را تهدید کرده اند که در صورت اشتراک در انتخابات مجازات خواهند شد.

قرار است انتخابات پارلمانی افغانستان فردا شنبه 20 اکتبر به اسثنای ولایت‌های قندهار و غزنی به دیگر ولایت ها این کشور برگزار گردد.