.
.
.

حذف هفت نامزد از فهرست نهایی انتخابات افغانستان؛ یک نامزد تابعیت ایرانی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان امروز پنج شنبه 18 اکتبر 2018 اعلام کرد، اسامی هفت نامزد انتخابات پارلمانی این کشور از فهرست نهایی نامزدان حذف شدند که یکی از این نامزدان تابعیت ایرانی داشته است.

علی رضا روحانی سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان امروز پنج شنبه در نشست خبری در کابل گفت، نام‎های این افراد به دلایل چون محکوم بودن به حبس، داشتن تابعیت کشور دوم و عدم استعفا از وظایف دولتی شان از فهرست نامزدان حذف شده است.

به گزارش روزنامه اطلاعات روز افغانستان، علی رضا روحانی اعلام کرد، روحینا ولیزی، عبدالله ساحل و غلام‎نبی ساقی به دلیل عدم استعفا؛ عبدالکریم شفق و حبیب‎الله غوریانی به دلیل محکوم بودن به حبس و احمدشاه سادات حسینی به دلیل داشتن تابعیت ایران و سمیرا خیرخواه به دلیل تکمیل نکردن سن قانونی از فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی حذف شدند.

سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان افزود، با حذف اسامی این افراد، فهرست نامزدان انتخابات پارلمانی این کشور کاملاً نهایی شده است و تصمیم تازه برای حذف نامزدان دیگر از این فهرست اتخاذ نخواهد شد.

او علاوه کرد، لیستی از حذف اسامی نامزدان در شبکه های اجتماعی نشر گردیده درست نیست و تا حال 311 قضیه شکایت در کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی ثبت شده که به 214 قضیه آن رسیدگی صورت گرفته است که مجازات آن از صدهزار روپیه افغانی تا یک میلیون روپیه افغانی می‌رسد.

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات پارلمانی این کشور روز شنبه هفته آینده برگزار گردد.