.
.
.

نماینده امریکا خطاب به گلبدین حکمتیار: برای رسیدن به صلح همکاری کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان شامگاه شنبه 13 اکتبر 2018 با گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در شهر کابل گفتگو کرد و خواهان همکاری بیشتر او در بخش صلح گردید.

به گزارش خبرگزاری خامه پرس افغانستان، حزب اسلامی افغانستان گفته است که در این دیدار گلبدین حکمتیار و زلمی خلیلزاد در رابطه به روند صلح، امنیت، انتخابات و برخی مسایل دیگر از جمله ختم جنگ در این کشور با هم گفتگو کردند.

این حزب افزوده است، زلمی خلیلزاد در این دیدار از حکمتیار خواسته است که در قسمت دست یافتن به صلح در این کشور همکاری بیشتر کند.

گلبدین حکمتیار در این دیدار به نماینده ویژه امریکا اطمینان داده است که برای دست یافتن به صلح بین‌الافغانی، آماده هر نوع همکاری می‌باشد و برگزاری انتخابات شفاف، راه حل بحران فعلی در افغانستان است.

قابل ذکر است، گلبدین حکمتیار در زمان حکومت حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین افغانستان یکی از مخالفان دولت بود و افرادش علیه حکومت کابل و نیروهای خارجی در این کشور می‌جنگیدند.

بعد از انتخابات 2014 ریاست جمهوری و روی کار آمدن حکومت وحدت ملی به رهبری اشرف غنی و عبدالله عبدالله، توافقنامه صلح میان حکومت افغانستان و حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار امضا شد و حکمتیار وارد کابل گردید.