.
.
.

سالانه 388 گونه از پرندگان مهاجر به امارات مهاجرت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وجود منابع غذایی کافی، آب و هوای مناسب، زیستگاه‌های امن سبب شده سالانه 388 گونه از پرندگان مهاجر در امارات متحده عربی به زمین نشسته و مدتی را در مناطق مختلف این کشور بگذرانند.

آب و هوای معتدل امارات در این فصل از سال و موقعیت جغرافیایی این کشور تعداد بیشماری از پرندگان مهاجر را به خود می‌کشاند تا مدتی را در زیستگاه‌های امن و مملو از منابع خوراکی این کشور بگذارنند.

امارات در دو مسیر مهاجرت پرندگان واقع شده است. مسیر اول، مسیری است که پرندگان مهاجر از شرق آفریقا به غرب آسیا طی می‌کنند. مسیر دوم نیز مسیر حرکت پرندگان شمال اروپا و آسیا به امارات است. این پرندگان به امارات آمده تا بتوانند به دور از سرمای کشنده مناطق شمال اروپا که موجب کمیاب شدن منابع غذایی نیز می‌شود، در آب و هوای معتدل امارات و زیستگاه‌های مملو از منابع غذایی آن زاد و ولد کنند.

با آغاز فصل زمستان 388 گونه از پرندگان مهاجر به امارات می‌آیند. غازهای سوقطری (باکلان گلوسیاه)، کاکایی دودی، پرستوی دریایی گونه سفید، باقرقره گندمی، چکاوک شکم سیاه، گنجشک گردن سیاه و همچنین پرندگان شناگر و پرندگان شکاری مانند عقاب‌ ماهی‌گیر، شاهین از جمله پرندگانی هستند که به امارات می‌آیند. علاوه بر این انواع لک‌لک‌ها، بوتیمار، حواصیل، فلامینگو، مرغابی و اردک سرسبز نیز در فصل زمستان به زیستگاه‌های مختلف امارات مهاجرت می‌کنند.