.
.
.

بررسی مسائل افغانستان یکی از محورهای اجلاس شانگهای خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر مطبوعاتی عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان امروز جمعه 12 اکتبر 2018 با نشر خبرنامه ای نوشت، عبدالله عبدالله در حاشیه اجلاس سران حکومت های سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه پایتخت تاجکستان با رهبران شماری از کشورهای اشتراک کننده در مورد مسایل افغانستان و منطقه گفتگو کرد.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان و امام علی رحمان، رییس جمهوری تاجکستان در مورد امنیت، مبارزه مشترک با دهشت‌افگنی، قاچاق موادمخدر، همکاری و همگرایی منطقه‌ای، روابط منطقه‌ای افغانستان، افزایش دادوستد بازرگانی و جلب همکاری کشورهای منطقه برای تأمین صلح به رهبری و مالکیت مردم افغانستان گفتگو کردند.

از سوی دیگر، محمدقلی ابوالقاضی‌اف، نخست وزیر قرغیزستان در دیدار با عبدالله عبدالله گفته است، کشورش آماده است افغانستان را در بخش معارف و انرژی کمک نماید و تعداد بورسیه‌ها را افزایش دهد.

او تاکید کرده است، دهشت‌افگنی، قاچاق موادمخدر و افراط‌گرایی تهدید مشترک علیه منافع هر دو کشور می‌باشند و کشورش آماده است در این زمینه با افغانستان همکاری نماید، چون صلح و ثبات در افغانستان به معنای صلح و ثبات در آسیای میانه است.

عبدالله عبدالله با وزیر خارجه هند و نخست وزیر قزاقستان نیز در مورد مسایل مربوط به افغانستان و منطقه گفتگو کرده است.

قابل ذکر است که عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان دیروز پنج شنبه بمنظور اشتراک به هفدهمین اجلاس سران حکومت های سازمان همکاری شانگهای وارد دوشنبه پایتحت تاجکستان شد.