.
.
.

واکنش وزارت امور داخله افغانستان نسبت به هشدار طالبان در مورد انتخابات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان در واکنش به هشدار گروه طالبان به مختل کردن انتخابات پارلمانی این کشور امروز سه‌شنبه 9 اکتبر اعلام کرد که تهدید طالبان یک امر تازه نیست، و نیروهای امنیتی افغان با تمام توان امنیت انتخابات را تامین خواهند کرد.

در خبرنامه‌ وزارت امور داخله افغانستان آمده است: «هراس افگنان طالب، اخیرا تبلیغاتی را به راه انداخته‌اند که گویا انتخابات یک روند خارجی است و به مردم افغانستان تعلق ندارد. این گروه چنان‌که در هجده سال گذشته به نیابت از خارجیان و برای تحقق اهداف خارجیان، علیه مردم ونظام مردمی افغانستان جنگیده‌اند اکنون نیز می‌خواهند که جنگ روانی-تبیلغاتی علیه مردم راه اندازند که این تهدیدها یک چیز تازه‌ی نیست».

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور امنیت انتخابات را تامین خواهند کرد.

گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای روز دوشنبه 8 اکتبر هشدار دادند که انتخابات در افغانستان یک پروسه امریکایی است و جلو برگزاری انتخابات را خواهند گرفت.

براساس خبرنامه‌ که در صفحه ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان به نشر رسیده، آمده است: «امارت اسلامی با توجه به جان و مال غیرنظامیان، برای جلوگیری ازین پروسه امریکایی در سراسر کشور می‌شوند. در سر راه آن موانع ایجاد بکنند، کسانی را که برای کامیابی این پروسه می‌کوشند و در بخش امنیتی همکاری می‌کنند هدف قرار بدهند و با همه توانایی خود این دسیسه‌ی امریکایی‌ها را ناکام و نامراد بسازند».

این گروه در این خبرنامه‌ی خود از مردم و نامزدان انتخابات پارلمانی افغانستان خواستند که از اشتراک در انتخابات خودداری کنند.

مطابق به جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است که انتخابات پارلمانی این کشور تا 12 روز دیگر برگزار شود.

وزارت امور داخله افغانستان گفته است، در شماری از ولسوالی‌های دور دست به دلیل حضور گسترده گروه‌های «هراس افگن»، مراکز رای‌دهی فعال نخواهند بود، اما اطمنان داده است در مراکزی که کمیسیون انتخابات اعلام کرده است، انتخابات برگزار خواهد شد.