.
.
.

تنها نامزد انتخابات افغانستان که مردم طرح‌هایش را می‌خرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رمضان بشردوست، نامزد انتخابات پارلمانی افغانستان در سال 2018 از شهر کابل است. او تنها نامزدی است که مردم طرح های کاری اش را می‌خرند.

هرچند بیشتر نامزدان انتخابات پارلمانی افغانستان تلاش دارند از طریق پول جمعیت بیشتری را برای مبارزات انتخاباتی اش جمع کنند و صدها هزار روپیه افغانی را برای مبارزارت انتخاباتی صرف می‌کنند.

اما رمضان بشردوست تنها نامزدی است که با کمترین پول مبارزه انتخاباتی می کند. هرچند افغانستان یکی از کشورهای فقیر دنیاست و مردم اش هم به دلیل نبود کار فقیر می باشند اما هنوزهم حاضر اند که طرح های کاری بشردوست را در بدل پول بخرند.

بشردوست شماره رأی دهی و عکس انتخاباتی‌اش را در پیش لباس‌اش زده و در بین مردم می رود و مبارزات انتخاباتی می‌کند.

رمضان بشردوست طرح های کاری اش داخل یک سی دی ثبت کرده و آن را در بدل 10 روپیه افغانی می‌فروشد و این کار بشردوست از سوی بیشتر مردم افغانستان مورد استقبال گرم قرار گرفته است.

رمضان بشردوست به رسانه ها گفته است: «درانتخابات قبلی کارت‌هایم را می‌فروختم، این بار سی‌دی‌ برنامه‌هایم را می‌فروشم و مردم استقبال می‌کنند. من کارمند ندارم، خودم میان مردم میروم و کارت هایم را توزیع میکنم و سی دی هایم را میفروشم».

رمضان بشردوست تنها نامزد انتخابات پارلمانی افغانستان در سال 2018 است که برای مبارزات انتخاباتی کمترین پول مصرف می کند و خودش بدون کدام محافظان امنیتی میان مردم می رود و از برنامه‌هایش صحبت می‌کند.

بشردوست در سال 2009 میلادی در انتخابات ریاست جمهوری نیز وارد میدان شده بود و عکس‌های انتخاباتی‌اش را در بدل پول می‌فروخت. او در این انتخابات بعد از حامد کرزی و عبدالله عبدالله، نفر سوم شده بود.

براساس منابع اطلاعاتی، رمضان بشردوست در سال 1961 میلادی در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی افغانستان متولد شده و تحصیلات عالی اش را تا درجه دکترا در رشته حقوق و علوم سیاسی در فرانسه به پایان رسانده است.