.
.
.

طالبان هشدار دادند: جلو برگزاری انتخابات را می‌گیریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای روز دوشنبه 8 اکتبر هشدار دادند که انتخابات در افغانستان یک پروسه امریکایی است و جلو برگزاری انتخابات را خواهند گرفت.

براساس خبرنامه‌ که در صفحه ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان به نشر رسیده، آمده است: «در طول 17 سال اشغال افغانستان از سوی امریکا پروسه‌های متعدد تحت عنوان انتخابات برگزارشده است، اما هیج یک درد مردم را مرهم نبوده، بلکه سبب آسیب‌های کلان ملی بوده است و زمینه بیشتر اشغال بیگانه‌گان را مهیا کرده است».

به باور این گروه، درشرایط کنونی برگزاری انتخابات نه از نگاه منافع ملی و نه از لحاظ عقلی درست است، زیرا بیش از 50 درصد از خاک افغانستان در اختیار نیروهای آنها است و انتخابات تنها در شاروالی‌های مراکز ولایات به «نمایش» گذاشته خواهد شد. در ادامه این خبرنامه آمده است: «امارت اسلامی با توجه به جان و مال غیرنظامیان، برای جلوگیری ازین پروسه امریکایی در سراسر کشور می‌شوند. در سر راه آن موانع ایجاد بکنند، کسانی را که برای کامیابی این پروسه می‌کوشند و در بخش امنیتی همکاری می‌کنند هدف قرار بدهند و با همه توانایی خود این دسیسه‌ی امریکایی‌ها را ناکام و نامراد بسازند».

این گروه در این خبرنامه‌ی خود از مردم و نامزدان انتخابات پارلمانی افغانستان خواسته است که از اشتراک در انتخابات خودداری کنند.

مطابق به جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است که انتخابات پارلمانی این کشور تا 12 روز دیگر برگزار شود.