.
.
.

برخلاف قانون انتخابات افغانستان دو وزیر از یک نامزد انتخابات پارلمانی حمایت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزرای زراعت و صحت عامه افغانستان به تازگی متهم به حمایت از یک نامزد انتخابات پارلمانی این کشور شده‌اند.

براساس گزارش آژانس خبری پژواک افغانستان، نصیراحمد درانی، وزیر زراعت و فیروزالدین فیروز، وزیر بهداشت افغانستان به نفع راضیه سعادت منگل نامزد انتخابات پارلمانی در ولایت پکتیا این کشور کمپاین کرده‌اند.

راضیه سعادت منگل نامزد انتخابات پارلمانی و نماینده بر حال مردم پکتیا در پارلمان افغانستان است که در مبارزات انتخاباتی‌اش، خلاف قانون انتخابات، از نظر دو وزیر برحال کابینه افغانستان استفاده کرده است.

نصیر احمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری و فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان، در دو نوار جداگانه تصویری که در صفحات اجتماعى منتشر گرديده، از مردم ولایت پکتیا خواسته‌اند تا به راضیه سعادت منگل نامزد انتخابات پارلمانی رای بدهند.

وزیر زراعت، در کلیپ تبلیغاتی ویدیویی که از سوی ستاد انتخاباتی راضیه سعادت منگل تهیه شده، گفته است: «مردم غیور پکتیا السلام علیکم من به حیث وزیر زراعت، از شما همه می‌خواهم که برای راضیه سعادت منگل رای بدهید».

او ادامه داده است: «من شاهد این هستم وقتی که وزیر انکشاف دهات بودم، می آمد و مشکلات شما را شریک می کرد و به سعی و تلاش این خانم، من پروژه های زیادی را برای این و لایت منظور کردم و حال که در وزارت زراعت آمده ام، یک روز از دست این همشیره راحت ندارم، مشکلات شما را با ما شریک می سازد و تلاش می کند با خوشی و جنگ مشکلات را حل کند، این خواهر با شما و وطن محبت دارد، باید حمایت شود و بار دیگر کامیاب شود و مصدر خدمت برای مردم گردد».

اما حالا وزیر زراعت افغانستان در این مورد گفته است، این ویدیو، مربوط به سال گذشته است و هدفش تبلیغ به این نامزد نبوده است.

وزیر زراعت افغانستان گفته است: «او تقریباً یک سال پیش از من یک کليپ گرفته بود و آن وقت، این مسایل نبود و من گفتم که وی یک وکیل قوی است و دلیل آن این بود که همیشه پروژه‌‌هایی را برای مردمش می‌‌گرفت».

گفته های وزیر بهداشت افغانستان

براساس گزارش آژانس خبری پژواک افغانستان، فیروز‌الدین فیروز وزیر صحت عامه این کشور در نوار ویدیویی به حمایت از راضیه سعادت منگل گفته است: «وکیله صاحب راضیه منگل، یکی از وکلای واقعاً تلاش‌گر و مبتکر است که همیشه نه تنها وزارت صحت عامه افغانستان را حمایت کرده، بلکه فشارهايی را هم برای بهبود وضعیت مردم در مجموع در افغانستان و خصوصاً برای مردم پکتیا، نقش شان در ساختن شفاخانه پکتیا بسیار اساسی بوده که من واقعاً از حمایتش به وزارت صحت عامه و از خدماتش به مردم قدردانی می کنم».