.
.
.

طالبان: سپتامبر ماه خونین برای مردم بود، حکومت و نیروهای خارجی عامل این کشتار‌ اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان روز شنبه 6 اکتبر 2018 با نشر خبرنامه‌ای نوشتند، ماه سپتامبر امسال یک ماه خونین برای مردم افغانستان بود. گروه طالبان نیروهای خارجی مستقر در افغانستان و حکومت کابل را متهم کرده که عاملان کشتار غیرنظامیان می باشند.

در این خبرنامه آمده است: «در روند جاری وحشت‌ها، ماه سپتامبر سال 2018 از لحاظ تلفات ملکی یک ماه خونین بود، پروسهء کشتار عمدی و دسته جمعی افغان‌ها درین ماه، با اوج وحشت جریان داشت.»

در خبرنامه آمده است: «235 تن افراد ملکی در ننگرهار، لوگر، لغمان، پکتیا، هلمند، کاپیسا، میدان وردک، قندهار و کابل به شهادت رسیده اند، 18 زن و 10 کودک نیز شامل شهدا هستند. همچنان 162 تن که 8 آن کودک اند زخمی شده‌اند.»

طالبان مدعی شدند که این گروه تمام حوادث که سبب افزایش تلفات غیرنظامیان شده با نهادهای جهانی حقوق بشر در میان گذاشته تا از ادامه تلفات غیرنظامیان جلوگیری شود اما هنوز گامی مثبت در زمینه گذاشته نشده است.

از سوی دیگر، نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل نیز اخیراً با نشر گزارشی، افزایش تلفات غیرنظامیان را در این کشور بی‌سابقه خوانده و ابراز نگرانی کرد.

این نمایندگی سازمان ملل از تمام گروه‌های درگیر جنگ افغانستان جداً در خواست کرد که در بخش محافظت از جان غیرنظامیان توجه جدی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم