.
.
.

حمله هوایی به مراسم عروسی در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از باشندگان روستای خوگیانی در ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام کردند، در نتیجه حمله هوایی بعد از ظهر دیروز جمعه 5 اکتبر 2018 به یک مراسم عروسی در این روستا چهار نفر کشته شدند و بیش از 30 نفر دیگر به شمول عروس زخم برداشتند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، شاهدان عینی مدعی اند، در این حمله هوایی سه زن و یک طفل کشته شدند و عروس هم از قسمت پای زخمی شده است.

خانواده عروس گفته اند، کاروان عروس بعد از ظهر روز جمعه از یک روستا به روستای دیگر در حرکت بود که توسط یک چرخبال آماج حمله هوایی قرار گرفت. آنها تاکید کردند که در این محل نه افراد دولتی حضور داشتند و نه افراد طالبان.

در همین حال، ضیا درانی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت قندهار می‌گوید، این افراد غیرنظامی در نتیجه درگیری میان نظامیان افغان و افراد طالبان کشته و زخمی شده اند، اما هنوز بصورت دقیق معلوم نیست که این افراد از سوی کدام گروه آسیب دیده‌اند.

قابل ذکر است که نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل اخیراً نا نشر گزارشی از افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان شدیداً ابراز نگرانی کرد.

این نمایندگی سازمان ملل از تمام های گروه‌های درگیر جنگ افغانستان خواست که در زمینه محافظت از جان غیرنظامیان توجه جدی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم