.
.
.

بیش از 50 هزار سرباز براى تأمین امنیت انتخابات افغانستان بكار گرفته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان به تازگی اعلام کرد، برای تأمین امنیت انتخابات پارلمانی این کشور 54 هزار سرباز در سراسری افغانستان گماشته شده اند.

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات پارلمانی این کشور تا 15 روز دیگر برگزار گردد.

به گزارش خبرگزاری خامه پرس، نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان گفته است، امنیت 5100 مرکز رای دهی و 21 هزار محل رای دهی از سوی این نیروها تامین خواهد شد.

رحیمی افزود، نیروهای دفاعی و امنیتی، با تمام توان برای تامین امنیت انتخابات تلاش می کنند و به هیچ فردی اجازه صدمه زدن و مداخله در انتخابات را نخواهند داد.

از سوی دیگر، سید غفور احمد جاوید سخنگوی وزارت دفاع افغانستان هم از آمادگی کامل نیروهای امنیتی برای انتقال مواد انتخاباتی، تامین امنیت مراکز و محلات رای دهی و تامین امنیت گردهمایی های انتخاباتی نامزدان انتخابات خبر داد.

این در حالیست که دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان روز گذشته از ادامه حملات بر گردهمایی های انتخاباتی، نامزدان و حامیان آنها ابراز نگرانی کرد. نماینده سازمان ملل در افغانستان، حمله بر گردهمایی های انتخاباتی را حمله بر حقوق اساسی مردم افغانستان دانست.

قابل ذکر است، در نتیجه یک حمله انتحاری روز سه شنبه 2 اکتبر امسال در گردهمایی انتخاباتی در ولایت ننگرهار افغانستان 14 نفر کشته شدند و بیش از 40 نفر دیگر زخم برداشتند. گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.