فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرمانده پولیس قندهار 10 موتر زرهی یک شرکت خصوصی را ضبط کرده است

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  علی محمد ویس، رییس «شرکت لوژستیکی علی محمد بافیض» روز یکشنبه 30 سپتامبر مدعی شد که جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت قندهار ده موتر زرهی این شرکت را نزد خود نگهداشته است.

  علی محمد ادعا کرد، وزارت امور داخله افغانستان امر انتقال این موترها را از قندهار به کابل داده بود اما فرمانده پولیس این ولایت اجازه انتقال این موترها را نمی‌‎دهد.

  به گزارش طلوع نیوز افغانستان، علی محمد مدعی شد، این ده موتر زرهی نزدیک به یک میلیون دالر ارزش دارند و بیش از دو سال است در نزد فرمانده پولیس قندهار قرار دارد و برای گرفتن‌اش هر قدرت شکایت کرده نتیجه نداده است.

  علی محمد ویس رییس این شرکت گفت: «وقتی‌ که زورگویی، قابل قبول ملت نیست، قابل قبول شخص رییس جمهور نیست، پس این زورگویی نیست، چه است که وسایط ما را دو نیم سال شده گرفته و تا فعلأ برای ما دوباره تسلیم نمی‌کند».

  علی محمد ویس علاوه کرد، این وسایط را دو سال پیش به نیروهای ناتو در هرات به کرایه داده بود و هنگامی که رییس جمهوری دستور داد تا همه وسایط زرهی نمبر پلیت باید شناسایی شوند او خواست تا موترها را به کابل انتقال دهد. رییس این شرکت، با نشان دادن سندهایی می‌گوید که وزیر تمو داخله پیشین این کشور نیز دستور انتقال این موترها را از هرات به کابل داد بود.

  او مدعی شد: «اسناد، امر وزیر صاحب امور داخله و معین صاحب را هیچ قابل دید، ندیدند؛ اورا پاره کردند، گفتند پیش ما ارزش ندارد».

  در همین حال، ضیا درانی سخنگوی فرماندهی پولیس قندهار در این زمینه گفت: «امر وزارت امور داخله را نداشت به همین اساس قومندانی امنیه قندهار این موترها را توقف داده است. چون این‌ها موترهای نظامی هستند، چون هیچ کس حق ندارد وسایط نظامی را بگرداند».

  از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان در این مورد گفته است، هیئتی بمنظور حل این مشکل به ولایت قندهار فرستاده شده است.

  نجیب دانش، سخنگوی این وزارت گفته است: «بر اساس معلوماتی که به ما رسیده، یک هیئت موظف شده تا این موضوع را با این شرکت و هم با پولیس قندهار حل کنند».

  قابل ذکر است که با موجودیت ناامنی و حملات انتحاری در افغانستان، موترهای زرهی بر علاوه نظامیان افغان و ناتو، توسط مقام‌های بلندرتبه دولتی، شماری از اعضای شورای ملی این کشور و دیپلومات‌های خارجی در این کشور نیز استفاده می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران