بازداشت دو عضو شبکه حقانی در کابل پایتخت افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز یکشنبه 30 سپتامبر تایید کرد که نیروهای ویژه‌ این ریاست، در یک عملیاتی، دو تن از سازمان‌دهنده‌گان حمله‌های انتحاری و تهاجمی را از مربوطات ناحیه سوم شهر کابل بازداشت کردند.

براساس خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، این دو تن به دستور یک فرمانده شبکه‌ی حقانی قصد انجام حمله‌های انتحاری بر کمربند شهری ناحیه پنجم شهر کابل و نیز ترور آگاهان سیاسی، فعالان مدنی و آگاهان دینی را در شهر کابل داشتند که پیش از اجرای پلان‌های‌شان از سوی نیروهای ویژه‌ی ریاست امنیت ملی، بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، این افراد آموزش ساخت‌و‌ساز ماین‌، موتر بم و واسکت‌های انتحاری را شش ماه پیش در منطقه «اکوره‌ختک» پشاور پاکستان یاد گرفته بودند.

خبرنامه افزوده است: «افراد متذکره پس از آموزش ساخت‌وساز ماین، موتربم و واسکت‌های انتحاری در اکوره ختک پشاور، به ‌دستور بشیر نام یک‌تن از قوماندانان شبکه‌ی تروریستی حقانی در ولسوالی بندچک میدان‌وردک، پلان حمله‌ی انتحاری و تهاجمی را با استفاده از پنج تن افراد انتحاری بر کمربند شهری ناحیه پنجم و نیز پلان ترور آگاهان سیاسی، فعالان مدنی و آگاهان دین را در شهر کابل طرح‌ریزی کرده بودند که پیش از اجرای پلان شوم‌شان، بازداشت شدند.»

همچنان یک بکس دستی مملو از مواد انفجاری، یک میل تفنگچه و یک عراده موتر کرولا از نزد این افراد به دست آمده است.

گفتنی است که چند روز پیش نیز نیروهای امنیت ملی افغانستان یک گروه 26 نفری داعش را نیز در شهر کابل بازداشت کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید