71 کودک از خانواده‌های بیجاشده در جریان امسال در افغانستان فروخته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اداره کار و امور اجتماعی ولایت هرات در غرب افغانستان روز شنبه 29 سپتامبر اعلام کرد که شماری از خانواده‎های بیجاشده در منطقه شیدایی این ولایت، 71 کودک‌شان را فروخته‎اند.

به گزارش رادیو کلید افغانستان، عبدالقیوم افغان، رییس اداره کار و امور اجتماعی ولایت هرات با تایید این خبر گفت، نتایج تحقیقات این اداره نشان می‎دهد که طی سال روان خورشیدی 71 کودک توسط خانواده‎های شان زیر نام ازدواج در بدل 100 تا 300 هزار افغانی به فروش رسیده‎اند.

رییس اداره کار و امور اجتماعی هرات تأکید کرد که این کودکان بین سنین یک تا پنج سال قرار دارند و مربوط به خانواده‎های بیجاشدگان داخلی ساحه شیدایی هستند.

عبدالقیوم افغان تصریح کرد که هیأتی برای پیگیری این موضوع تعیین شده و به زودی عاملان این قضایا شناسایی و مورد پیگیرد قانون قرار خواهند گرفت.

رییس اداره کار و امور اجتماعی هرات تاکید کرد، فقر اقتصادی، بیکاری و عدم آگاهی خانواده‎ها از حقوق کودکان از دلایل اصلی فروش این کودکان اند.

از سوی دیگر، شماری از مدافعان حقوق بشر در هرات ازدواج‎های زیر سن، خشونت‎های جنسی و فزیکی را از قضایای عمده خشونت علیه کودکان عنوان می‎کنند که به باور آن‎ها ده‎ها کودک در این ولایت از این خشونت‎ها آسیب دیده‎اند.

ولایت هرات در غرب افغانستان یکی از ولایت‌هایی است که آمار بیجا شدگان داخلی در این ولایت هر روز رو به افزایش است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید