ویدیو.. رانندگی خانم‌ها در شهر کابل دیگر عجیب به نظر نمی‌آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صنم ویسی دختر دانشجوی افغان است که از پنج سال به این طرف در شهر پٌرازدحام کابل پایتخت افغانستان راننده گی می کند.

صنم می‎گوید از زمانی‌که خودش با موتر شخصی اش به محل کار و دانشگاه می‌رود، نگرانی‌اش از رهگذر آزار و اذیت خیابانی و رهزنی کمتر شده است.

او علاوه کرد:"نبودن اشاره های ترافیکی واقعاً یک مشکل کلان است. ترافیک در شهر کابل اکثراً سنگین است."

صنم ویسی که پنج سال می‌شود مسیر خانه تا دانشگاه و دانشگاه تا محل کارش را راننده‌گی می‌کند می‌گوید:"اکنون تنها معیاری نبودن جاده‌ها و اشاره‌های ترافیکی در جاده‌های کابل برای او مشکل اصلی است."

راننده‌گی در یک شهر که در آن از نشانه‌ها و چراغ‌های ترافیکی خبری نیست، چالش برانگیز و دشوار است و اگر بانو باشی و بخواهی در این شهر راننده‌گی کنی اذیت و آزار به مشکلاتت افزوده می‌شوند.

اما، بانوانی‌که در شهر کابل موتر شخصی دارند و راننده‌گی می‌کنند، می‌گویند که با افزایش راننده‌گان بانو، مشکلات شان کمتر شده است و دیگر راندن موتر توسط زن، برای مردم شگفتی انگیز نیست.

این راننده‌گان زن که برای رفتن به دانشگاه و محل کار، راننده‌گی می‌کنند، می‌گویند که این کار مصارف آنان را کاهش داده است.

طبق گزارش طلوع نیوز، ریاست ترافیک کابل اعلام کرده است که از آغاز سال جاری تا کنون 180 زن در شهر کابل جوازهای رانندگی گرفته‌اند.

با افزایش رانندگان زن در شهر کابل سبب گردیده که خانم ها در کنار مردان به راحتی در جاده های شهر کابل رانندگی می کنند و برای هیچ کس رانندگی زن عجیب نیست.

صنم ویسی هم هر روز با موتر شخصی اش بدون نگرانی از خانه به دانشگاه و از دانشگاه به محیط کارش می رود و هیچ گزینه‌ای وجود ندارد که مانع رانندگی‌اش شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید